به گزارش خبرگزاری بُرنا در هرمزگان ؛ محمودرضا امیاری امروز طی گفت و گویی اظهار داشت: در راستای اجرای تفاهم نامه فی مابین ستاد کل نیروهای مسلح و وزارت ورزش و جوانان، در قالب طرح "سرباز مهارت "، یک هزار سرباز استان هرمزگان از این دوره های مهارتهای عمومی، کسب وکار و کارآفرینی را فرا می گیرند.

وی افزود: دوره های آموزشی مهارت های عمومی اشتغال و مهارت های کسب و کار و کارآفرینی بصورت نظری و عملی جمعا به مدت ۸۰ ساعت برای یک هزار نفر از سربازان وظیفه نیروهای مسلح در محل پادگان ها و مراکز آموزشی انجام می گیرد .

خبر جدید  کمبود آب بحران های اجتماعی را به همراه دارد

مدیرکل ورزش و جوانان هرمزگان تصریح کرد: این طرح یک طرح ملی وفراگیر است که از سال ۹۷ به تدریج ابتدا در۵ استان اجرایی شده که در حال حاضر درهرمزگان نیز طی تفاهم نامه ای با جهاددانشگاهی این طرح اجرایی و برگزارمی شود.

امیاری ادامه داد: تعامل و ایفای نقش در موضوع طرح مهارت آموزی ،تسهیلات و سرعت بخشی به انجام موثر موضوع طرح مهارت آموزی ،حمایت از جوانان تاثیرگذارونخبگان اجتماعی و فرهنگی از اهداف این تفاهم نامه میباشد.

خبر جدید  کشف 811 کیلوگرم مواد مخدر در هرمزگان

امیاری بیان داشت:طرح مهارت آموزی سربازان وظیفه در مقاطع زمانی قبل از شروع خدمت در حین انجام خدمت وظیفه و پس از آن با هدف تامین نیازنیروهای مسلح دردفاع وتامین امنیت کشور و کمک به اشتغال پذیری و تسهیل ورود آن ها به بازار کار می باشد.

وی یادآورشد:تعامل و ایفای نقش در موضوع مهارت آموزی ، تسهیل و سرعت بخشی به انجام موثر موضوع طرح مهارت آموزی،حمایت از جوانان تاثیرگذار و نخبگان اجتماعی و فرهنگی از دیگراهداف این تفاهم نامه می باشد.