به گزارش خبرگزاری بُرنا در هرمزگان ؛حجت الاسلام والمسلمین اکبری رئیس کل دادگستری استان هرمزگان و علی محمد زنگانه مدیرکل پیشگیری های اجتماعی و فرهنگی قوه قضائیه به همراه موسی دادی زاده مدیر کل آموزش و پرورش استان هرمزگان و جمعی از مسئولین قضایی و اجرایی استان با حضور در یکی از مدارس مجری طرح نماد در شهرستان بندرعباس ضمن حضور در جشن سالگرد پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی از روند اجرایی این طرح بازدید نمودند.

حجت الاسلام اکبری رئیس کل دادگستری استان هرمزگان در جریان بازدید از دبستان معراج به عنوان واحد آموزشی پایلوت در اجرای طرح نظام مراقبت اجتماعی دانش آموزان (نماد) اظهار داشت: عمل به وظایف قانونی، شکرانه بهره مندی از نعمت انقلاب است.

خبر جدید  آموزش تغذیه سالم و نقش آن در سلامت ویژه دانش آموزان مدارس شهر گروک سیریک

وی سرنوشت انقلاب و جمهوری اسلامی ایران را وابسته به دانشآموزان به عنوان آینده سازان کشور عنوان نمود و اظهار داشت: رسالت مهم این قشر در دوران تحصیل، فراگیری عمیق و کارآمد علوم گوناگون برای شکوفایی بیش از پیش میهن اسلامی است.

رئیس کل دادگستری هرمزگان تصریح کرد: مسؤولان سطوح مختلف مدیریتی باید ادای حق انقلاب را به جای آورند و عملکردی بسیجیوار و جهادگونه داشته باشند.

حجت الاسلام والمسلمین اکبری در تشریح مراحل اجرایی طرح نماد در استان هرمزگان، اظهار داشت: این طرح در مرحله نخست، طی سال تحصیلی۹۷-۹۶ مجموعاً در ۱۲ آموزشگاه از شهرستانهای میناب و بندرعباس و در مرحله دوم در تمام مدارس شهرستان قشم با موفقیت اجرا شده است.

خبر جدید  اصلاح نظام اداری از اقدامات اساسی برای تحول و توسعه هر سازمان است

وی در ادامه افزود: بالغ بر سه هزار دانشآموز از مقاطع مختلف تحصیلی در جریان اجرای این طرح حضور داشتند و ۲۴۰ نفر در اجرای بخش های مختلف طرح مشارکت فعال نمودهاند که در همین راستا ۶۰ جلسه کارگاه برای کارکنان، ۹۶نشست برای والدین و ۶۴جلسه غربالگری برای دانشآموزان دو شهرستان بندرعباس و

میناب برگزار شد.

رئیس کل دادگستری استان هرمزگان با اشاره به اینکه در این بازه زمانی ۴۷ مورد ارجاع به اورژانس اجتماعی و مراکز مشاوره صورت گرفته است، خاطر نشان کرد: افسردگی، نقص در خودگردانی و خودفرمانی، پرخاشگری، نارسایی توجه، بیش فعالی، نقص در مهارت برای انجام تکالیف تحصیلی و رفتارهای خودآسیبرسان با درصدهایی از ۸ تا ۳۱ درصد از جمله آسیبهای شناسایی شده در این حوزه می باشند.

خبر جدید  ۷ اثر منقول از هرمزگان در فهرست آثار ملی به ثبت رسید

حجت الاسلام والمسلمین اکبری تصریح کرد: در شهرستان قشم نیز ۸۱ مورد به مراکز مشاوره و ۳۸ مورد به مرکز اورژانس اجتماعی ارجاع شده است.