به گزارش خبرگزاری برنا درهرمزگان؛ سیده مهدیه فلاحی ماسوله در آیین کلنگ زنی این برج اظهار داشت: با توجه به برنامه ششم توسعه و انتخاب مناطق آزاد به عنوان هاب فناوری و تکنولوژی کشور، بنا به دستور مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم و با مشارکت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، عملیات احداث برج تخصصی فناوری علوم و صنایع دریایی اجرایی شد.

وی ادامه داد: این برج با هدف حمایت از استارت آپ ها و شرکت های دانش بنیان و نوپای مرتبط با فناوری های علوم و صنایع دریایی در ضلع جنوبی مرکز بین المللی رشد قشم به متراژ سه هزار مترمربع و با سرمایه گذاری اولیه ۵۰ میلیارد ریال ساخته می شود.

خبر جدید  ۲۲ طرح دریایی و بندری هرمزگان آماده بهره‌برداری

مدیر مرکز بین المللی رشد قشم با اشاره به ساخت این برج در پنج تا ۹ طبقه، افزود: طراحی دفاتر اداری برای استقرار شرکت ها، شتاب دهنده ها، صندوق های سرمایه گذاری و از همه مهم تر، فضای کارگاهی مورد نیاز برای تولیدات نیمه انبوه نیز در این مرکز پیش بینی شده است.

به گفته وی، هدف نخست ساخت این مرکز، حمایت از استارت آپ های موفقی است که نیاز به امکانات برای تولید نیمه انبوه دارند تا برای ورود به بازار تولید انبوه و صنایع بزرگ آماده شوند.

خبر جدید  معاون برنامه‌ریزی و توسعه منطقه ویژه صنایع معدنی و فلزی خلیج فارس: جذب سرمایه‌گذار داخلی و خارجی هدف ماست

فلاحی عنوان کرد: مجاورت با خلیج همیشگی فارس، ویژگی های این دریا از لحاظ شوری، دما، عمق و شرایط زیست محیطی پایدار برای آبزیان از ظرفیت های جزیره برای احداث چنین مرکزی است.

مدیر مرکز بین المللی رشد قشم به تعداد زیاد دانشجویان و فارغ التحصیلان قشم اشاره کرد و اظهار داشت: قشم بهترین مکان برای جذب شرکت های دانش بنیان تخصصی در حوزه علوم و صنایع دریایی و فعالیت در این حوزه می باشد.

خبر جدید  اصلاح فضای سبز سه میدان اصلی شهر قشم / هم فکری با هنرمندان قشم برای زیباسازی محله ها

شایان ذکر است، کلنگ احداث برج تخصصی فناوری علوم و صنایع دریایی قشم عصر روز سه شنبه سوم اردیبهشت ماه با حضور سورنا ستاری، معاون علمی و فناروی رئیس جمهور، ، حمیدرضا مومنی رییس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم،فریدون همتی استاندار هرمزگان و جمعی از مسئولین، معاونین و مدیران این سازمان بر زمین زده شد.