به گزارش خبرگزاری بُرنا در هرمزگان ؛ علی باقرزاده همایی،افزود: مهمترین این طرحها سامانههای نوین آبیاری در ۴ هزار و ۱۷۰ هکتار زمین کشاورزی صنایع فرآوری، آبخیزداری و ۶۲ هکتار گلخانه است.

وی خاطرنشان کرد: با بهره برداری از طرحهای کشاورزی برای هزار و ۱۱۳ نفر به صورت مستقیم و هزار و ۶۵۰ نفر به صورت غیر مستقیم شغل ایجاد میشود.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی هرمزگان بیان دستاوردهای انقلاب اسلامی در بخش کشاورزی، اظهار کرد: پیش از انقلاب تولید محصولات کشاورزی استان سالانه ۳۰۰ هزار تن بود و هم اکنون حدود ۲ و نیم میلیون تن انواع محصولات کشاورزی ش تولید میشود.

باقر زاده همایی با اشاره به اینکه محصولات کشاورزی علاوه بر تامین نیاز داخلی به خارج از کشور نیز صادر میشود، تصریح کرد: به علت شرایط آب و هوایی هرمزگان نیاز محصولات کشاورزی خارج از فصل استان دیگر و کشورهای حاشیه خلیج فارس و روسیه را تامین میکند.

باقرزاده بیان کرد: ۶۸ درصد از زمینهای زیر کشت استان که ۱۰۴ هزار هکتار است به سامانههای نوین آبیاری مجهز شده است.

وی با اشاره به اینکه هرمزگان رتبه نخست کشور در اجرای سامانههای آبیاری نوین است، اضافه کرد: ۷ هزار سازه آبخیزداری در هرمزگان وجود دارد که سالانه ۴۰۰ میلیون متر مکعب روان آب را کنترل میکند.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی هرمزگان ادامه داد: تولید سالانه ۳ هزار تن مرغ صنعتی و افزایش دو برابری مکانیزاسیون کشاورزی دستاورد دیگر انقلاب در هرمزگان است.

باقر زاده با بیان اینکه زنجیره تولید میگو در هرمزگان و کشور کامل شده است، اضافه کرد: سالانه ۲۰ هزار تن میگو از ۷ هزار هکتار مزرعه پرورش میگو در استان تولید میشود.

خبر جدید  بسط و توسعه عدالت آموزشی ، جهت گیری کلان آموزش و پرورش هرمزگان است

وی خاطرنشان کرد: برای تولید سالانه ۱۵۰ تا ۲۰۰ هزار تن میگو در ۵۰ هزار هکتار در مزارع پروش میگو برنامه ریزی شده است.

این مقام مسئول با اشاره به اینکه سالانه ۶ هزار تن ماهی در دریا پرورش و تولید میشود، اظهار کرد: برای صید و صیادی شناورهای صنعتی در دریای عمان تسهیلات در اختیار صیادان قرار میگیرد.