به گزارش خبرگزاری برنا؛ محمدباقر عالی معاون وزیر صمت در این مراسم گفت: ۱۰۰ درصد فرآیندهای مهندسی و طراحی این سکوی عظیم نفتی توسط مهندسان داخلی و با اتکا به توان داخل انجام شد و بیش از ۶۰ درصد تجهیزات این سکوی ۲۵۰۰ تنی بومیسازی شده که بیشترین حجم داخلیسازی بوده است.

وی تاکید کرد: با وجود تحریمهای یکجانبه امریکا، با اعتماد وزارت نفت به مهندسان داخلی این سکو تکمیل و امروز به آب سپاری شد که پس از طی ۵۰۰ کیلومتر در محل فاز ۱۴ پارس جنوبی مستقر شده و راهاندازی نهایی خواهد شد.

خبر جدید  امضای موافقت نامه نظامی بین نیروهای مسلح ایران و نیروی دریایی روسیه

عالی ادامه داد: در مقایسه با سازندگان خارجی ایدرو به رکوردهای بسیار مناسبی دست یافته، به گونهای که در سکوی قبلی ۱۴ A زمان راهاندازی از نصب تا خروج گاز ۲۶ روز بوده است.

رئیس هیات عامل ایدرو با تقدیر از وزارت نفت در اعتماد به سازندگان داخلی و تلاش برای تعمیق داخلیسازی تجهیزات نفت و گاز افزود: در صورت واگذاری پروژه به سازندگان خارجی آن ۵۷۰ میلیوندلارخروجارزرخ میداد که خوشبختانه با واسپاری داخلی ۴ سکوی فاز ۱۴ پارس جنوبی معادل اینارزدر اقتصاد داخلی جریان یافته است که سهم این سکو حدود ۱۵۰ میلیوندلاربوده است که نزدیک به ۱۰ میلیون نفر ساعت اشتغال ایجاد کرده است.

خبر جدید  ملت ایران اجازه جعل نام خلیج فارس را نخواهند داد

برپایه این گزارش، مجموع وزن سکوی ۱۴ B و متعلقات آن هفت هزار تن است و با ورود این سکو به مسیر تولید روزانه ۵۰۰ میلیون فوت مکعب گاز ترش، ۲۵ هزار بشکه میعانات گازی و ۱۰۰ تن گوگرد به حجم تولید حوزه گاز و انرژی کشور در سال رونق تولید افزوده میشود.

خبر جدید  یک فروند کشتی با صدها کانتینر در بندر شهید رجایی غرق شد

پروژه بزرگ فاز ۱۴ پارس جنوبی از سوی وزارت نفت و شرکت نفت و گاز پارس به ارزش پنج میلیارددلاربه گروهی متشکل از هشت شرکت ایرانی به ریاست ایدرو واگذار شده است.