به گزارش خبرگزاری بُرنا در هرمزگان ؛ اسماعیل مکی زاده گفت:پیش از این دریانوردان شناورهای ملزم به گذراندن دوره آموزشی شبیه ساز رادار و آرپا بودندکه این دوره ها بشکل متمرکز در تهران برگزار می شد.

وی افزود: برگزاری این دوره ها درمرکز، علاوه برتحمیل هزینه های رفت،آمد و اسکان برای شرکت کنندگان، با ارائه مباحث کلی و برای شناورها با هر ظرفیتی تشکیل می شدکه بازدهی لازم را برای خدمه شناورهای با ظرفیت ناخالص کمتر از ۵۰۰تن نداشت .

خبر جدید  احیاء معادن و عرصه های منابع طبیعی در دومین روز هفته در شهرستان بندرلنگه

مکی زاده گفت :از ابتدای سال جاری تدوین دستورالعمل دوره آموزشی مذکور در دستور کار قرار گرفت و توسط کارشناسان اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان تدوین ودر سازمان تصویب ولازم الاجرا شد.

معاون امور دریایی اداره کل بنادر و دریانوردی استان هرمزگان اظهار کرد: با توجه به گستره جغرافیایی هرمزگان و اهمیت آن برسپهر اقتصادی و گردشگری دریایی کشور،دوره آموزشی رادار برای کارکنان شناورهای باظرفیت ناخالص کمتر از ۵۰۰ وبرای اولین بار در سطح بنادر کشور،با تعداد ۲۰ نفر از فرماندهان، افسران شناورهای مسافربری وهمچنین بهره گیری از تجهیزات موجود در شناور برگزار شد.

خبر جدید  جلسه کمیته اجرایی بسیج ملی کنترل فشار خون بالا

وی گفت : براساس برنامه ریزی های صورت گرفته،پیش بینی می شود تا پایان سال جاری تمامی فرماندهان و افسران شاغل بر روی شناورهای مسافربری در استان هرمزگان دوره آموزشی مذکور را توسط مراکز آموزشی مورد تایید سازمان در بندرعباس طی نمایند.

معاون امور دریایی اداره کل بنادر و دریانوردی استان هرمزگان افزود:اجرای دستور العمل جدید با استفاده از تجهیزات موجود بر روی شناورها، ضمن افزایش کیفیت، کاهش حدود ۹۰ درصدی هزینه ها را برای متقاضیان در پی دارد .

خبر جدید  ستاره خلیج فارس، میزبان مراسم روز جهانی محیط زیست