به گزارش خبرگزاری بُرنا در هرمزگان ؛ خلیل قاسمی گفت: طرح نظارتی مشهود بازار که از ۱۰ آذر ماه سالجاری با اسقرار کانکسها در چهار نقطه شهر بندرعباس و برخی شهرستانها آغاز شد، ۱۰ دی ماه به پایان رسید.

وی افزود: در طرح نظارتی مشهود بازار، بازرسان این سازمان ۱۶ هزار و ۲۷۷ مورد بازرسی از واحدهای صنفی بعمل آوردند که از این تعداد یک هزار و ۲۱۲ پرونده تخلف به ارزش ریالی بیش از ۱۰ میلیارد ریال تشکیل و جهت صدور رای نهایی به اداره کل تعزیرات حکومتی ارجاع شد.

خبر جدید  160 واحد صنعتی هرمزگان بصورت مستمر پایش می شود

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان مجموع تخلفات کشف شده را دو هزار و ۲۱ مورد اعلام نمود و گفت: در این مدت شهروندان ۸۳۰ مورد گزارش خورد را از طریق سامانه ۱۲۴دریافت شکایات مردمی به ثبت رسانده اند.

قاسمی افزود: بازرسان در طرح مذکور تعداد ۸۶۵ واحد صنفی فاقد پروانه کسب و یک هزار و ۵۶ واحد صنفی فاقد کارت مباشرت را شناسایی نموده اند.

خبر جدید  در صورت طرح شکایت از سوی شهروندان در خصوص عوارض ناشی از پساب های آلوده ، طبق قانون متولیان امر مسئول جبران خسارات وارده می باشند/ دستگاه قضایی در حفاظت از سلامت مردم خط قرمزی ندارد

وی افزود: واحدهای صنفی که پروانه کسب و کارت مباشر ندارند و یا قیمت کالاهای خود را درج نکرده باشند توسط بازرسین و تیم تشکیلاتی شناسایی و در صورت تمکین نکردن ، به تعزیرات حکومتی معرفی خواهند شد تا برخورد قانونی صورت گیرد.

قاسمی تصریح کرد: کانکس های بازرسان با توجه به نزدیکی به ماههای پایان سال همچنان در محل های نزدیک بازار مستقرند تا در اسرع وقت بتوانند به شکایات مردم رسیدگی نمایند.

خبر جدید  بسته پیشنهادی ویژه دو هزار میلیاردی اشتغال برای جلوگیری از ریزش نیروی کار

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان در پایان گفت: ستاد خبری سازمان صنعت، معدن و تجارت هرمزگان با شماره تلفن گویای ۱۲۴ آماده دریافت هرگونه نظر، پیشنهاد، انتقاد و شکایتهای مردمی از واحدهای صنفی متخلف است.