به گزارش خبرگزاری برنا در هرمزگان، حمزوی پیش بینی کرد: براساس طرح جامع مصوب درشرکتملی گاز۷۰میلیون مترمکعب از ظرفیت خط هفتم به استان هرمزگان اختصاص یابد.

وی عنوان نمود: نیروگاه حرارتی بندرعباس، نیروگاه گازی قلعه­قاضی، نیروگاه ایسین، نیروگاه مپنا قشم، نیروگاه قشم مولد جزو نیروگاه­های بزرگ گازدار هستند.

مدیرعامل شرکت گاز هرمزگان با اشاره به توسعه گازرسانی به بخش خانگی اظهار داشت: ۴۰هزار و ۸۵۸ خانوار هرمزگان از نعمت گازرسانی برخوردارند و از این تعداد ۳۸ هزار و ۴۵۸ خانوار شهری و ۲هزار و ۴۰۰ روستایی هستند.

حمزوی با بیان این که چشم اندازشرکتگازهرمزگانارتقا به جایگاه یکی از پنجشرکتگاز استانی برتر در کشور تا سال ۱۴۰۰ است، افزود: در اجرای طرح جامع گازرسانی ۲۳۵ روستا قرار دارد که از این تعداد ۱۵ روستا گازدار شده است.

وی گفت: همچنین ۱۵ شهر در طرح جامع گازرسانی به تصویب رسیده که از این تعداد ۷ شهر و ۱۵ روستا هم اکنون گازرسانی شده است.

فواد حمزوی در خصوص برنامه­های آتی شرکت در زمینه گازرسانی به شهرها و روستاهای باقی مانده استان ابراز داشت: گازرسانی به شهرستان بندرلنگه در حال پیگیری دریافت مجوز است و گازرسانی به باقیمانده شهر قشم، گازرسانی به شرق استان (شهرهای میناب، جاسک، سیریک و بشاگرد) در حال پیگیری اجرای خط انتقال صادرات گاز به کشور عمان می­باشد.

خبر جدید  سپاه حافظ آرمان ها و ارزش های انقلاب اسلامی و مدافع آب و خاک ایران اسلامی بوده است/بسیاری از پیشرفت های کشور در سایه تلاش نیروهای سپاه بدست آمده است

حمزوی در ادامه به شرح فعالیت­های شرکت در حوزه گازرسانی در سال جاری پرداخت و گفت: تکمیل شبکه درگهان و روستای هلر،شهر بستک، بندرخمیر، تکمیل شبکه فازهای ۴ و ۵ بندرعباس، شروع عملیات اجرایی فازهای۶،۷ و ۸ شهر بندرعباس، روستاهای پارسیان، پیگیری اخذ مجوز و شروع عملیات اجرایی گازرسانی به تازیان پایین و دهستان ایسین، شهر قلعه قاضی و تخت ازبرنامه های گازرسانی می­باشد.

وی اضافه نمود: همچنین پیگیری اخذ مجوز و شروع عملیات اجرایی گازرسانی به شهرهای فارغان و احمدی و روستاهای تابعه، ادامه عملیات اجرایی گازرسانی به شهر رودان (دهبارز)، تکمیل شبکه روستاهای دهستان بالا،دهستان پایین، باینوج، شهرستان حاجی آباد و روستاهای تدروئیه، آل کندی، دهنگ و بیگلرآباد در شهرستان بستک نیز از دیگر برنامه­ها و اقدامات شرکت گاز هرمزگان در سال ۱۳۹۸ می توان نام برد.

خبر جدید  صادرات بالغ بر 58 هزار تن انواع آبزیان در سال 97

مدیرعامل شرکت گاز هرمزگان با اشاره به میزان انشعابات و شبکه گازرسانی در استان یادآور شد:تاکنون بیش از ۳۷۰ کیلومتر خطوط تغذیه و شبکه و قریب به ۵۰۰۰ انشعاب و بیش از ۷۵۰۰ خانوار در استان در سال گذشته گازرسانی شده است.

فواد حمزوی در بخش دیگری از سخنانش اظهارداشت: شرکت گاز استان هرمزگان علاوه بر انجام رسالت خطیر گازرسانی در راستای مسوولیت­های اجتماعی نیز اقدامات چشمگیری انجام داده است. در حوزه فعالیت­های اقتصادی، بخش ودگیه زینه برقراری انشعابات بابت خانواده­های مستمندبه تعداد ۷۴ مشترک، همکاری بابخش صنعت وتقسیط پرداخت هزینه گازبهابرای ۳ مشترک اصلی به تعداد ۶۵ قسط،انتخاب شرکت گاز هرمزگان به عنوان دبیرخانه مرکزی پیاده­سازی سیستم بهایابی بر مبنای فعالیت (ABC ) می توان اشاره کرد.

حمزوی افزود: در حوزه محیط زیست نیز،تامین گاز مصرفی نیروگاه بخار بندرعباس به میزان کاهش روزانه برابر با ۳۰۹ خودرو، ارزیابی زیست محیطی پروژه­های خط انتقال فارغان احمدی و رودان، کسب تندیس مدیریت سبز، کسب گواهی­نامه عدم آلایندگی از سازمان محیط زیست استان، برگزاری مناسبت­های زیست محیطی شامل: روز زمین پاک، هوای پاک، درختکاری و … و بهسازی ساختمان مرکزی و ساختمان شماره ۲ جهت کاهش مصرف انرژی و حفظ منابع از دیگر اقدامات شرکت، در راستای مسوولیت­های اجتماعی می­باشد.

خبر جدید  آیت الله نعیم آبادی: چهل سال دوم انقلاب اسلامی با خدمت به مردم پیش می رود

وی ادامه داد: در حوزه اجتماعی،ایجادرمپ یابالابر برقی جهت ترددمعلولین وافرادمسن،توانمندسازی جوامع محلی(همچون:ایجادهماهنگی جهت آموزش رایگان کارجویان درکارگاه­های فنی حرفه ای استان هرمزگان وبکارگیری ایشاندرمشاغل تخصصی گازرسانی)،تعاملباNGOبازدیدازمرکزانجمن ضایعات نخاعی استانه رمزگان وتوانسن جیجه تتامینالبسه نیروهای پیمانکار و انجام فعالیت های داوطلبانه( رنگامیزی وتعمیرات مدارس مناطق محروم وکم برخوردار ) نمونه ای از این اقدامات به شمار می رود.

فواد حمزوی مهم ترین رویداد شرکت گاز هرمزگان در سال ۹۷ را کسب تقدیرنامه چهار ستاره جشنواره سرآمدی و بهبود مستمر شرکت ملی گاز عنوان کرد.