به گزارش خبرگزاری برنا در هرمزگان، حمزوی پیش بینی کرد: براساس طرح جامع مصوب درشرکتملی گاز۷۰میلیون مترمکعب از ظرفیت خط هفتم به استان هرمزگان اختصاص یابد.

وی عنوان نمود: نیروگاه حرارتی بندرعباس، نیروگاه گازی قلعه­قاضی، نیروگاه ایسین، نیروگاه مپنا قشم، نیروگاه قشم مولد جزو نیروگاه­های بزرگ گازدار هستند.

مدیرعامل شرکت گاز هرمزگان با اشاره به توسعه گازرسانی به بخش خانگی اظهار داشت: ۴۰هزار و ۸۵۸ خانوار هرمزگان از نعمت گازرسانی برخوردارند و از این تعداد ۳۸ هزار و ۴۵۸ خانوار شهری و ۲هزار و ۴۰۰ روستایی هستند.

حمزوی با بیان این که چشم اندازشرکتگازهرمزگانارتقا به جایگاه یکی از پنجشرکتگاز استانی برتر در کشور تا سال ۱۴۰۰ است، افزود: در اجرای طرح جامع گازرسانی ۲۳۵ روستا قرار دارد که از این تعداد ۱۵ روستا گازدار شده است.

وی گفت: همچنین ۱۵ شهر در طرح جامع گازرسانی به تصویب رسیده که از این تعداد ۷ شهر و ۱۵ روستا هم اکنون گازرسانی شده است.

فواد حمزوی در خصوص برنامه­های آتی شرکت در زمینه گازرسانی به شهرها و روستاهای باقی مانده استان ابراز داشت: گازرسانی به شهرستان بندرلنگه در حال پیگیری دریافت مجوز است و گازرسانی به باقیمانده شهر قشم، گازرسانی به شرق استان (شهرهای میناب، جاسک، سیریک و بشاگرد) در حال پیگیری اجرای خط انتقال صادرات گاز به کشور عمان می­باشد.

حمزوی در ادامه به شرح فعالیت­های شرکت در حوزه گازرسانی در سال جاری پرداخت و گفت: تکمیل شبکه درگهان و روستای هلر،شهر بستک، بندرخمیر، تکمیل شبکه فازهای ۴ و ۵ بندرعباس، شروع عملیات اجرایی فازهای۶،۷ و ۸ شهر بندرعباس، روستاهای پارسیان، پیگیری اخذ مجوز و شروع عملیات اجرایی گازرسانی به تازیان پایین و دهستان ایسین، شهر قلعه قاضی و تخت ازبرنامه های گازرسانی می­باشد.

وی اضافه نمود: همچنین پیگیری اخذ مجوز و شروع عملیات اجرایی گازرسانی به شهرهای فارغان و احمدی و روستاهای تابعه، ادامه عملیات اجرایی گازرسانی به شهر رودان (دهبارز)، تکمیل شبکه روستاهای دهستان بالا،دهستان پایین، باینوج، شهرستان حاجی آباد و روستاهای تدروئیه، آل کندی، دهنگ و بیگلرآباد در شهرستان بستک نیز از دیگر برنامه­ها و اقدامات شرکت گاز هرمزگان در سال ۱۳۹۸ می توان نام برد.

مدیرعامل شرکت گاز هرمزگان با اشاره به میزان انشعابات و شبکه گازرسانی در استان یادآور شد:تاکنون بیش از ۳۷۰ کیلومتر خطوط تغذیه و شبکه و قریب به ۵۰۰۰ انشعاب و بیش از ۷۵۰۰ خانوار در استان در سال گذشته گازرسانی شده است.

فواد حمزوی در بخش دیگری از سخنانش اظهارداشت: شرکت گاز استان هرمزگان علاوه بر انجام رسالت خطیر گازرسانی در راستای مسوولیت­های اجتماعی نیز اقدامات چشمگیری انجام داده است. در حوزه فعالیت­های اقتصادی، بخش ودگیه زینه برقراری انشعابات بابت خانواده­های مستمندبه تعداد ۷۴ مشترک، همکاری بابخش صنعت وتقسیط پرداخت هزینه گازبهابرای ۳ مشترک اصلی به تعداد ۶۵ قسط،انتخاب شرکت گاز هرمزگان به عنوان دبیرخانه مرکزی پیاده­سازی سیستم بهایابی بر مبنای فعالیت (ABC ) می توان اشاره کرد.

حمزوی افزود: در حوزه محیط زیست نیز،تامین گاز مصرفی نیروگاه بخار بندرعباس به میزان کاهش روزانه برابر با ۳۰۹ خودرو، ارزیابی زیست محیطی پروژه­های خط انتقال فارغان احمدی و رودان، کسب تندیس مدیریت سبز، کسب گواهی­نامه عدم آلایندگی از سازمان محیط زیست استان، برگزاری مناسبت­های زیست محیطی شامل: روز زمین پاک، هوای پاک، درختکاری و … و بهسازی ساختمان مرکزی و ساختمان شماره ۲ جهت کاهش مصرف انرژی و حفظ منابع از دیگر اقدامات شرکت، در راستای مسوولیت­های اجتماعی می­باشد.

وی ادامه داد: در حوزه اجتماعی،ایجادرمپ یابالابر برقی جهت ترددمعلولین وافرادمسن،توانمندسازی جوامع محلی(همچون:ایجادهماهنگی جهت آموزش رایگان کارجویان درکارگاه­های فنی حرفه ای استان هرمزگان وبکارگیری ایشاندرمشاغل تخصصی گازرسانی)،تعاملباNGOبازدیدازمرکزانجمن ضایعات نخاعی استانه رمزگان وتوانسن جیجه تتامینالبسه نیروهای پیمانکار و انجام فعالیت های داوطلبانه( رنگامیزی وتعمیرات مدارس مناطق محروم وکم برخوردار ) نمونه ای از این اقدامات به شمار می رود.

فواد حمزوی مهم ترین رویداد شرکت گاز هرمزگان در سال ۹۷ را کسب تقدیرنامه چهار ستاره جشنواره سرآمدی و بهبود مستمر شرکت ملی گاز عنوان کرد.