به گزارش خبرگزاری بُرنا در هرمزگان ؛ دکتر فریدون همتی در همایش روز جهانی تالاب ها که با حضور دکتر کلانتری معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست کشور در شهرستان بندرخمیر برگزار شد، تالاب ها را میراث و سرمایه ملت ها دانست و بیان داشت: در کشور ما تالاب های بسیاری وجود دارد که در استان هرمزگان، بزرگترین و زیباترین آنها به خصوص تالاب خور خوران در شهرستان بندرخمیر را داریم.

خبر جدید  نمایشگاه بهاره عرضه مستقیم کالا در بندرعباس برپا می شود/لزوم برنامه ریزی شیلات برای تامین ماهی مورد نیاز استان

وی ادامه داد: وجود تالاب ها و جنگل های حرا یکی از موهبت های الهی در هرمزگان است که می تواند مایه برکت و اشتغال و ثروت برای مردم این منطقه باشد.

استاندار هرمزگان با بیان اینکه باید از این محیط خلق ثروت و درآمد داشته باشیم و تالاب ها را به مکانی پرتردد تبدیل کنیم، افزود: باید امکانات زیرساختی را فراهم کنیم تا گردشگران بسیاری از این تالاب ها بازدید کنند و آنها به مراکز پرتردد گردشگری تبدیل شوند.

خبر جدید  برگزاری کارگاه آموزشی میراث ناملموس ویژه راهنمایان گردشگری هرمزگان

همتی تصریح کرد: این همایش باید در سال های آینده در سطح بین المللی برگزار شود و از تجارب دیگر کشورها در حوزه تالاب ها بهره ببریم.

وی گفت: باید برنامه ای از پیش طراحی شده و مناسب با استفاده از توان دانشگاه ها و محققین و پژوهشگران برای برگزاری همایش روز جهانی تالاب ها داشته باشیم.

خبر جدید  ثبت نام چهاردهمین جشنواره تعاونی های برتر در هرمزگان آغاز شد