به گزارش خبرگزاری بُرنا در هرمزگان ؛ استاندار هرمزگان تصریح کرد: مقرر شد، جلسه کارگروه سلامت استان بصورت ماهانه و منظم تشکیل شود، و با تعریف بسته لازم برای هر یک از جلسات از ظرفیت صدا و سیما و سایر رسانه ها، ائمه جمعه و جماعات برای تبیین این موضوع و همچنین بخش های اداری با بخشنامه های لازم و دهیاران روستا، بخشداران و فرمانداران در کنار دانشگاه علوم پزشکی استفاده گردد.

همتی اجرای طرح بسیج ملی کنترل فشار خون را با راه اندازی یک نهضتی بزرگ در استان و با همکاری و مشارکت مردم برای تامین سلامت همه احاد جامعه امری ارزشمند و جهادی دانست؛ و گفت: این موضوع مستقیما متعلق به خود افراد ارتباط دارد، و هر فرد برای سلامتی خود و خانواده اش باید به این کمپین ملحق شود.

خبر جدید  دغدغه توسعه فرهنگ در صدا و سیمای مرکز خلیج فارس افزایش یابد

وی یادآور شد: مردم با مراجعه منظم به مراکز بهداشتی برای گرفتن فشار خون خود و کنترل منظم در دوره های مختلف و همچنین با رعایت نکات تغذیه ای مناسب و سالم اقدام کنند، تا بتوانیم یک جامعه سالم و پویا داشته باشیم؛ لذا توسعه پایدار بر مبنای نیروی انسانی سالم است؛ و مردم پایه اصلی توسعه هستند، لذا باید سلامت را در ابعاد مختلف دنبال کنیم.

همتی خاطر نشان کرد: مرحله کنترل و پیشگیری خیلی مهمتر از درمان است همه باید تلاش کنیم که به محدوده درمان نرسیم و با رعایت تغذیه، و افزایش تحرک بدنی حتما سلامتی مردم در سطح بسیار بالایی تامین خواهد شد و نیازی به دارو و درمان نخواهد بود.

خبر جدید  بیانیه مدیر کل راهداری و حمل ونقل جاده ای استان هرمزگان درخصوص ۹ دیماه روز بصیرت

استاندار هرمزگان ابراز کرد: همه مردم ما را در این بحث بسیار مهم همراهی خواهند کرد؛ دستگاههای اجرایی و دولتی مکلف هستند در این زمینه با دانشگاه علوم پزشکی همکاری بسیار نزدیک و دقیقی داشته باشند. تا انشاالله به یک هدف مهم برسیم.

وی اظهار داشت: توسعه و تربیت نیروی انسانی فعال و کارآمد، گفت: در کنار توسعه منابع فزیکی، تجهیزات مورد نیاز، توسعه و تربیت نیروی انسانی که مهمترین رکن سلامت جامعه است؛ نیز باید مورد توجه قرار گیرد.

فریدون همتی ضمن تشکر از ارائه گزارش جامع از وضعیت دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان توسط رییس دانشگاه افزود: باید به موازات توسعه فیزیکی که در استان به جدیت به دنبال آن هستیم، توسعه تجهیزات مورد نیاز و توسعه و تربیت نیروی انسانی دنبال شود.

خبر جدید  لزوم هرچه سریعتر تعیین تکلیف چاه های متخلف/چاه های غیر مجاز در کوتاهترین زمان باید پلمپ شوند

دکتر همتی ابراز کرد: جلساتی با حضور و همراهی مجمع نمایندگان استان، رییس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان، استاندار، وزیر بهداشت و مجموعه هایی که لازم باشد با رویکرد پیگیری توسعه بخش بهداشت و درمان استان در سال ۹۸ تشکیل خواهد شد.