به گزارش خبرگزاری برنا درهرمزگان؛ علیرضا بهمننژاد با اشاره به عملکرد این سازمان در سال گذشته، اظهار کرد: یکی از وظایف سازمان مدیریت آرامستان شهرداری بندرعباس نظارت بر فرآیند غسل، کفن و دفن درگذشتگان مطابق ضوابط و مقررات شرعی و دینی با همکاری دستگاههای ذیربط مانند پزشکی قانونی، ثبت احوال، شبکه بهداشت و درمان، دانشگاه علومپزشکی، مراکز امدادی، امنیتی و انتظامی است.

رییس سازمان مدیریت آرامستان شهرداری بندرعباس افزود: افکارسنجی از شهروندان و خدمتگیرندگان، در مورد نوع و کیفیت خدمات سازمان جهت بهرهبرداری در برنامههای سالیانه لحاظ میشود.

وی مدیریت حمل درگذشتگان و اعطای مجوز، لغو و تمدید فعالیت اشخاص حقیقی و حقوقی فعال در این زمینه را از وظایف این سازمان دانست و عنوان کرد: در سال ۹۷ تعداد ۲۰۲۹ حمل متوفی در این مرکز صورت پذیرفته که از این تعداد ۵۳۷ سرویس درون شهر، ۸۰۷ سرویس خارج ازشهر و ۱۰۷ سرویس استانی بوده است.

خبر جدید  وزیر کشور چهارشنبه عصر به هرمزگان سفر می‌کند

بهمننژاد با اشاره به اینکه ۱۰۴ سرویسدهی توسط خودروهای سازمان و ۴۷۴ سرویس نیز به صورت رایگان جهت کمک به افرادی که توان مالی کافی را نداشتند، انجام شده است، گفت: در سال گذشته دفن تعداد ۱۴۳۹ متوفی در آرامستان بندرعباس به ثبت رسیده که از این تعداد ۶۰۶ متوفی بزرگسال، ۱۰۵ متوفی نوزاد و سه اعضاء بدن در آرامستان بهشت زهرا(س) به خاک سپرده شدند.

وی ادامه داد: همچنین تعداد ۷۲۵ متوفی پس از تغسیل در این سازمان به خارج از شهر حمل شده است.

خبر جدید  مرگ مادر پس از تولد فرزند در بشاگرد

رییس سازمان مدیریت آرامستان شهرداری بندرعباس با اشاره به برخی دیگر از اقدامات صورت گرفته توسط این سازمان در سال گذشته، گفت: خرید دو دستگاه خودروی حمل متوفی، جانمایی قطعه خانواده شهدا و احداث مسیر ارتباطی ایمن از غسالخانه به نمازخانه از دیگر اقدامات صورت گرفته در سال گذشته است.

بهمننژاد همچنین از احداث قطعه هنرمندان و ورزشکاران خبر داد و اضافه کرد: راهاندازی بازارچه سنگتراشی، تولید و کاشت بیش از ۵۰۰۰ نشاء گل فصلی از دیگر اقدامات صورت گرفته است.

وی همچنین از ساخت یک پارک بازی ویژه کودکان و نوجوانان در محیط آرامستان خبر داد و گفت: احداث یک پارک دیگر نیز آغاز شده و بزودی نیز مورد بهرهبرداری قرار میگیرد.

خبر جدید  برگزاری کارگاه آموزشی توجیهی کارشناسان و رابطان طرح داناب

این مقام مسئول با بیان اینکه در حال حاضر تعداد ۱۳ هزار و ۶۴۴ متوفی در آرامستان بهشت زهرا(س) بندرعباس به خاک سپرده شدهاند، به راهاندازی مرکز اعزام حمل متوفی سازمان مدیریت آرامستان شهرداری بندرعباس اشاره کرد و یادآور شد: این مرکز بصورت ۲۴ ساعته با شماره تماسهای سامانه ۱۳۷ شهرداری بندرعباس و ۰۹۱۷۶۱۶۰۷۵۷ و ۰۹۱۷۶۱۶۰۷۶۷ مرکز اعزام حمل متوفی آماده خدمات رسانی به شهروندان است.