به گزارش خبرگزاری برنا درهرمزگان؛ احمد نفیسی در جلسه کمیسیون کارگری استان هرمزگان با اشاره به همزمانی برخی مناسبت ها در اردیبهشت ماه ، عنوان کرد: همزمانی چند مناسبت شامل روز کارگر، روز معلم ، روز شوراها و روز ملی خلیج فارس حکایت از توجه نظام جمهوری اسلامی ایران به همه اقشار است.

وی افزود: با توجه به موقعیت تجاری و اقتصادی استان هرمزگان با رشد جمعیت در حوزه کارگری روبرو هستیم که در سه حوزه کشاورزی ، صیادی و صنعتی مشغول به فعالیت هستند.

مدیرکل سیاسی ، انتخابات و تقسیمات کشوری استانداری هرمزگان خاطرنشان کرد: کارگران فعال در حوزه صنعتی عمدتاً در کارخانجات غرب شهر بندرعباس مشغول به کار و فعالیت هستند.

نفیسی اظهار داشت: با توجه به تشدید تحریم های اخیر نارسایی هایی در حوزه کارگری استان شاهد بودیم که خوشبخانه با تاکیدات استاندار محترم استان مبنی بر حفظ حقوق کارگران همزمان با گردش چرخه تولید، یازده جلسه کمیسیون کارگری به ریاست معاونت محترم سیاسی ، امنیتی و اجتماعی برگزار گردید که جا دارد از همه اعضای کمیسیون کارگری و مدیران کارخانجات و کارفرمایان در پیگیری مشکلات کارگران استان قدردانی نمایم.

وی در همین رابطه خاطرنشان کرد: همچنین جا دارد از کارگران استان که برخی مشکلات پیش آمده را با سعه صدر تحمل نمودند و با مجموعه کمیسیون کارگری همراهی نمودند تشکر نمایم.

مدیر کل سیاسی ، انتخابات و تقسیمات کشوری استانداری هرمزگان در تشریح مصوبات شش ماهه اول سال ۹۷ کمیسیون کارگری استان، گفت: پیگیری و وصول مطالبات کارگران شرکت های پیمانکاری فعال در چندین بنگاه بزرگ صنعتی و اقتصادی بخشی از اقدامات کمیسیون کارگری در پیگیری حقوق جامعه کارگری استان بود و همچنین تلاش شد با مدیریت مناسب از تنش های ناشی از مشکلات در این حوزه جلوگیری و مسائل به نحو احسن مدیریت گردد.

وی در تشریح اقدامات کمیسیون کارگری استان در شش ماهه دوم سال ۹۷ ، افزود: وضعیت در شش ماهه دوم سال ۹۷ کمی حادتر بود و این امر ناشی از شرایط کلان اقتصادی کشور رخ داد که خوشبختانه با پیگیری های انجام شده و همکاری نهاد های ذیربط شاهد فضایی آرام و بدون تنش در محیط های کارگری استان بودیم و تمامی تلاش و پیگیری های اعضای کمیسیون کارگری و مدیران بر جلب رضایت حداکثری کارگران متمرکز بود.

نفیسی تصریح کرد: برخی کارگران فعال در شرکت های مستقر در بندر شهید رجایی که با برخی مشکلات در زمینه اشتغال مواجه بودند با تلاش های صورت گرفته به محل کار خود بازگشتند و با پرداخت بخشی از مطالبات کارگران معوقات این قشر هم با پیگیری های صورت پذیرفته به روز تر شد.

مدیر کل سیاسی ، انتخابات و تقسیمات کشوری استانداری هرمزگان خاطرنشان کرد: مجموعه کارگری تا هنوز نیز با برخی مشکلات روبروست که امیدواریم با همکاری مجموعه کارگران، کارفرمایان و مدیران مشکلات این قشر زحمتکش در استان به حداقل ممکن برسد.

وی تصریح کرد: جناب آقای دکتر همتی استاندار محترم استان تمامی گزارش ها در حوزه کارگری را پیگیری و دنبال می کنند و تاکید ویژه ای نسبت به پیگیری مسائل و مشکلات این قشر در استان دارند.

نفیسی خاطرنشان کرد: براساس تحلیلی که از شرایط کشور داریم سعی و کوشش کمیسیون کارگری و حوزه معاونت سیاسی استانداری هرمزگان بر سه محور پاسداشت حقوق کارگران ، تداوم چرخه تولید و مدیریت حوادث احتمالی می باشد که تحقق این مهم نیازمند همکاری و همراهی همه مدیران مرتبط با این مساله است.

مدیر کل سیاسی ، انتخابات و تقسیمات کشوری استانداری هرمزگان گفت : خوشبختانه فضای عمومی هرمزگان فضای رونق کسب و کار است و همه ما امیدواریم که همین فضا با مدیریت استاندار محترم و مجموعه مدیران تداوم یابد و زمینه های رونق تولید که از فرمایشات مقام معظم رهبری است در سال رونق تولید است محقق شود اگر چه به مشکلات در این مسیر واقفیم و امیدواریم که با فرهنگ کار جهادی بر همه مشکلات غلبه نماییم.