شنبه ۱۸ مرداد ۱۳۹۹

پایگاه برخط حاضر،میزبان یکی از زیر سرویس های تخصصی پایگاه تحلیلی خبری شعار سال (shoaresal.ir ) بوده و بشکل فیدخوان، اقدام به انتشار اخبار انعکاس یافته در آن پایگاه تحلیلی و خبری می کند. در آینده ای نزدیک، زیرسرویس های تخصصی سایر سایت ها و پایگاه های خبری و همچنین خبرگزاری های منتخب، به این مجموعه اضافه خواهد شد. شایان ذکر است که پایگاه بر خط حاضر،هیچگونه دخالتی در محتوی اخبار بازنشر شده نداشته(بغیر از اخبار اختصاصی موردی و تغییرات جزیی در عنوان و لید خبر)، لذا مسئولیتی در قبال محتوای انعکاس یافته، متوجه این پایگاه نخواهد بود. با استناد به ماده 74 قانون تجارت الکترونیک مصوب 1382/10/17 مجلس شورای اسلامی و با عنایت به اینکه پایگاه حاضر، مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین جمهوری اسلامی ایران بر عهده منبع خبر و کاربران است .
خورشید ساحل اخبار بندر انعکاس اخبار برگزیده استان هرمزگان و شهرستان ها اخبار بندر
وزارت نفت متولی سلامت هوا در عسلویه شود

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان بوشهر گفت: باتوجه به تعدد تاسیسات مربوط به شرکت های نفت، گاز و پتروشیمی در منطقه پارس جنوبی برای تعیین میزان نقش این شرکت ها در آلودگی های زیست محیطی وزارت نفت متولی هوای محیط در عسلویه شود. شعارسال: مدیرکل حفاظت محیط زیست استان بوشهر گفت: باتوجه به تعدد تاسیسات […]

امضای دو قرارداد برای فعال سازی طرح های پتروشیمی منطقه ویژه پارسیان

تفاهم نامه واگذاری طرح پتروشیمی GTX پارسیان و احداث نیروگاه تا ظرفیت پنج هزار مگاوات در منطقه ویژه صنایع انرژی بر پارسیان با سرمایه گذاری شرکت نفت و گاز مپنا امضا شد. شعار سال: تفاهم نامه سرمایه گذاری میان مجتبی غروی مدیرعامل شرکت نفت و گاز مپنا و حسن شاهرخی مدیرعامل منطقه ویژه صنایع انرژی […]

کد خبر:34560
تاریخ انتشار:20 فوریه 2019 - 4:03 ق.ظ
پرينت خبر:

جشن فارغ‌التحصیلی ۱۴۶ نفر از دانشجویان علمی ـ کاربردی هرمزگان برگزار شد

گروه فرهنگی ــ جشن فارغ‌التحصیلی برای ۱۴۶ نفر از دانشجویان علمی کاربردی هرمزگان در رشته‌های مختلف برگزار شد.

جشن فارغ‌التحصیلی ۱۴۶ نفر از دانشجویان علمی ـ کاربردی هرمزگان برگزار شد

جشن فارغ التحصیلی ۱۴۶ نفر از دانشجویان علمی کاربردی هرمزگان برگزارشد

به گزارش ایکنا از هرمزگان، مراسم تجلیل دانشآموختگی ۱۴۶ نفر از دانشآموختگان علمی ـ کاربردی استان هرمزگان، در رشتههای مختلف دانشگاه جامع علمی ـ کاربردی هرمزگان ورودی ۹۴ با هدف تقویت ارزشهای فرهنگی و اسلامی و تحکم هویت ایرانی با حضور معاونت فرهنگی دانشجویی دانشگاه جامع علمی ـ کاربردی و جمعی از مدیران و مسئولان استانی عصر روز دوشنبه، ۲۹ بهمنماه در سالن اجتماعات مرکز مدیریت آموزش و پژوهشهای توسعه و آیندهنگری بندرعباس برگزار شد.
موسی جاودان، رئیس دانشگاه جامع علمی ـ کاربردی استان هرمزگان در این مراسم با قدردانی از حضور سرپرست معاونت فرهنگی و دانشجویی دانشگاه جامع علمی ـ کاربردی کشور، گفت: دانشگاه بهعنوان مهد متفکران و اندیشمندان و مدیران آینده نقش مؤثر در تحولات فرهنگی و اجتماعی هر کشوری دارد و دانشآموختگان هر جامعهای معرف و گویای اصول نگرشی و شالوده بنیانی اعتقادات و ارزشهای نظام آموزشی و تبلبور آرمانی آن جامعه است.
برای حفظ منزلت اجتماعی دانشآموختگان تلاش میکنیم
رئیس دانشگاه جامع علمی ـ کاربردی استان هرمزگان بیان کرد: وجه تمایز و تفاوتی که در بینشها و ارزشهای دانشآموختگان نظامهای آموزشی وجود دارد در واقع برگرفته از جامعهای است که در آن پرورشیافته و شخصیت اجتماعیشان شکل گرفته است.
وی تصریح کرد: دانشگاه جامع علمی ـ کاربردی بهعنوان مولود انقلاب شکوهمند اسلامی با رویکردهای الهی و معنوی، جهانبینی و نظام ارزشی اسلام را بر مبنای عمل و روش خود قرار داده و با هدف تربیت عالمان عامل، جهتگیریهای آموزشی خود را بر اساس نظام مهارت و کارآفرینی شکل داده است.
جاودان ادامه داد: منزلت اجتماعی افراد به عوامل مختلفی بستگی دارد برخی منزلت اجتماعی را در کسب درآمد بیشتر، بعضی در شهرت و عوامل دیگر میدانند یکی از شاخههای منزلت اجتماعی منزلت هویتی است که برگزاری مراسم جشن دانشآموختگی در حقیقت باهدف تقویت منزلت اجتماعی و هویتی دانشجویان تدارک دیده شد.
رئیس دانشگاه جامع علمی ـ کاربردی استان هرمزگان در ادامه با اشاره به مسئولیت خطیر افراد در جامعه افزود: همه افراد در قبال خود و جامعه مسئول هستند و برای ایفای این مسئولیت نیز باید با تمام توان تلاش کرد. امیدوارم دانشآموختگان دانشگاه جامع علمی ـ کاربردی با درک مسئولیت و مراقبت از خود، زندگی فردی و اجتماعی، علم و مهارتهایی که کسب کردهاند، موفق باشند.
موفقیت جز با تربیت نیروی ماهر و کارآفرین محقق نمیشود
در ادامه آبتین امیری، عضو شورای اسلامی شهر بندرعباس، در جشن دانشآموختگی دانشگاه جامع علمی ـ کاربردی استان هرمزگان با اشاره به ضرورت تربیت نیروی کارآفرین گفت: متأسفانه جامعه دانشگاهی که شامل مجموعه اساتید و مدیران و دانشجویان است نگاه آموزشی و حوزهای و بخشنامهای دارند.
عضو شورای اسلامی شهر بندرعباس با بیان اینکه علیرغم اینکه در آموزش قوی هستیم در خروجی و کاربردی کردن آموختهها مشکل داریم، ابراز کرد: متأسفانه علیرغم تعداد بالای فارغالتحصیلان و متقاضیان کار در هرمزگان با کمبود نیروی متخصص روبهرو هستیم این مشکل آموزش عالی ماست که نتوانسته در حوزه صنعت و حوزههای تخصصی نیرو تربیت کند.
امیری در ادامه به وضعیت آموزش عالی در کشور هند پرداخت و افزود: هند تقریباً کشوری در حال توسعه مانند کشور ماست، اما در این کشور کارآفرینانش بیشتر از فارغالتحصیلان دانشگاهی ماست. آنها میخواهند تا سال ۲۰۳۰ قدرت اول اقتصادی جهان شوند یعنی چین، آمریکا و کشورهای برتر اقتصادی را پشت سر بگذارند. تا همینجا خود را به ۵ کشور برتر اقتصادی رساندهاند.
این مقام مسئول با تأکید بر اینکه باید از این الگوها بهخوبی بهره بگیریم، اظهار کرد: ما کشور ثروتمندی هستیم و با اتکا به نیروهای توانمند و کارآفرین میتوانیم در دنیا نقشآفرین باشیم اگر نگاهی به کشور چین داشته باشیم متوجه خواهیم شد که اکنون جز کشورهای اول اقتصادی دنیاست. این اتفاق جز با تربیت نیروی ماهر و کارآفرین محقق نمیشود.
وی با اشاره به لزوم حرکت در مسیر تربیت نیروی کارآفرین، گفت: متأسفانه دیدگاه پشتمیزنشینی مانع کارآفرینی شده و امیدواریم مراکز آموزش عالی کشور با درک نیازهای جامعه به سمت تربیت نیروی ماهر حرکت کنند.
۳۵۰ هزار دانشجو در مراکز علمی ـ کاربردی مشغول تحصیل هستند
احمدرضا پیشبین، سرپرست معاونت فرهنگی و دانشجویی دانشگاه جامع علمی ـ کاربردی کشور در آیین جشن دانشآموختگان دانشگاه جامع علمی ـ کاربردی استان هرمزگان با قدردانی از تلاشهای مدیریت دانشگاه و مراکز تحت پوشش در هرمزگان گفت: ۲۷ سال قبل هسته اولیه دانشگاه جامع علمی ـ کاربردی شکل گرفت؛ لذا مدعی هستیم این دانشگاه مولود انقلاب است.
سرپرست معاونت فرهنگی و دانشجویی دانشگاه جامع علمی ـ کاربردی کشور با اشاره به موج جمعیتی دهه شصت و هفتاد افزود: موج جمعیتی که در این دهه ایجاد شد، شاهد توسعه ۴۰۰ تا۵۰۰ درصدی دانشگاهها بودیم در همین دانشگاه جامع علمی ـ کاربردی ۱۰۰۰ دانشگاه با ۸۰۰ هزار دانشجو وجود داشت. از اثرات منفی این موج رواج مدرکگرایی بود. اولیای فرزندان را به سمت کسب مدرک هدایت کردند و به کمتر از دکتری هم رضایت نمیدادند. حتی در مناطق دورافتاده که امکانات هم نداشتند تربیت دکتر داشتیم. به عبارت روشنتر تعداد دارندگان مدرک دکترای بیکار هفت برابر شده و بر اساس بررسیهای انجامشده تا ۵۰ سال آینده php داریم متأسفانه یک مسابقه بین مراکز آموزش عالی ایجاد شده بود و کشور ما در تولید مدرک جز ۵ کشور برتر دنیا هستیم. نتیجه افزایش فارغالتحصیلان بیکار بود. بحث مهارت و شغل متناسب با رشته از چالشهای پیش رو مطرح شد.
پیشبین، با اشاره بااینکه برنامهای برای ایجاد مقاطع ارشد و بالاتر نداریم، اظهار کرد: به خانواده دانش جویان دانشگاه جامع علمی کاربردی به خاطر هدایت فرزندان به سمت این دانشگاه تبریک عرض میکنم، چون این دانشگاه به دنبال بالفعل رساندن توانمندی فرزندان شما در قالب آموزش مهارتهاست. ما در این دانشگاه افتخارمان این است که بیشترین رشتههایمان کاردانی است؛ و برنامهریزیهایمان هم بر اساس تنظیم برنامه و رشتهها ۶۰درصد در کاردانی و ۴۰درصد کارشناسی باشد و لازم به ذکر است در مقاطع بالاتر اصلاً برنامهای نداریم مگر دریکی دو رشته خاص که صنعتی است.
دانشگاه جامع علمی کاربردی در ۸۰۰ رشته و هزار مرکز فعالیت دارد
سرپرست معاونت فرهنگی و دانشجویی دانشگاه جامع علمی ـ کاربردی کشور با درخواست از دولت و مسئولان جهت حمایت از این دانشگاه یادآور شد: ما معتقدیم سرمایهگذاری باید بازگشت داشته باشد چرا در آموزش عالی این کار صورت نمیگیرد؟
وی افزود: دانشگاهها و دانشکدههایی داریم که ردیف اعتباری دارند به راستی چه اندازه این مراکز متناسب با نیاز جامعه دانشجو تربیت میکنند؟ مقرر شده تا سال ۱۳۹۹ سی درصد دانشجویان مهارتی باشند که هماکنون نیمی از آن محقق نشده است درحالیکه در دانشگاه جامع علمی ـ کاربردی این ظرفیت وجود دارد آموزشهای مهارتی با آموزشهای نظری متفاوت است، اما متأسفانه دانشگاه جامع علمی ـ کاربردی ردیف اعتباری ندارد و امیدواریم دولت و مجلس حمایت کنند و با اختصاص ردیف اعتباری شاهد شکوفایی دانشگاههای علمی و کاربردی باشیم. ما معتقدیم در دانشگاه جامع علمی ـ کاربردی دانشجو بر اساس نیاز منطقه تربیت میشود و مسئولان باید اهتمام داشته و محیط کار را فراهم کنند. اگر چنین نباشد و ظرفیتها ایجاد نشود عملاً فعالیت ما به کارآفرینی منجر نخواهد شد.
وی در پایان با بیان آماری از وضعیت دانشگاههای علمی کاربردی کشور گفت: دانشگاه جامع علمی کاربردی در ۸۰۰ رشته و هزار مرکز فعالیت دارد و ۳۵۰ هزار دانشجو مشغول تحصیل هستند. در هرمزگان هم با جایگزینی مراکز بیست مرکز فعالیت خواهد کرد. البته از اقدامات پیش رو تشکیل کانونهای دانشآموختگان است که پیشنهاد میکنم برای هرمزگان هسته اولیه کانون از میان همین فارغالتحصیلان انتخاب و کانون دانشآموختگان هرمزگان تشکیل شود و در ادامه دانشجویان همه یکصدا پیماننامه دانشجویی را قرائت کردند.
متن پیماننامه به شرح ذیل هست:
بسمالله
اینک که با استعانت به ذات اقدس الهی، این مقطع تحصیلی را در دانشگاه جامع علمی ـ کاربردی با موفقیت به پایان رساندهایم در پیشگاه مردم، با خدای خود پیمان میبندیم که در انجام وظایف و در خدمت به مردم شریف ایران و در توسعه مهارت و کارآفرینی آنطور که شایسته و بایسته مقام رفیع انسان و رسالت دانشگاه جامع علمی ـ کاربردی است سعی و تلاش کنیم و در حرفه خود همواره راستی و صداقت را در پیشگرفته و مسئولیتهای محوله را به نحو احسن و باکمال دقت انجام داده و اخلاق حرفهای را رعایت کنیم.
با عزمی استوار و راسخ این پیماننامه را بهعنوان سند شرافت فردی و حرفهای خویش با قلم عشق به مردم شریف و میهنپرست عزیز اسامی امضا میکنیم.
قابل ذکر است که از ۶ نفر از مدرسان شایسته، دانشگاه جامع علمی کاربردی استان هرمزگان تقدیر به عمل آمد که اسامی آنان به شرح ذیل هست.
«معصومه کمی زاده، سمیه رهسپار، بنفشه رحیی و جناب آقای شاهرخ خانی، براتعلی باخدا، محمود ملک پور»
انتهای پیام


منبع :: http://khalijefars.iqna.ir

خبر جدید  انتصاب مدیرکل تبلیغات اسلامی هرمزگان به سمت مسئول کمیته تشکل‌های مردم‌نهاد استان
0/5 (0 نقد و بررسی)
0/5 (0 نقد و بررسی)


شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

بانک پاسارگاد

خورشید ساحل

خورشید ساحل

پایگاه برخط حاضر،میزبان یکی از زیر سرویس های تخصصی پایگاه تحلیلی خبری شعار سال (shoaresal.ir ) بوده و بشکل فیدخوان، اقدام به انتشار اخبار انعکاس یافته در آن پایگاه تحلیلی و خبری می کند. در آینده ای نزدیک، زیرسرویس های تخصصی سایر سایت ها و پایگاه های خبری و همچنین خبرگزاری های منتخب، به این مجموعه اضافه خواهد شد. شایان ذکر است که پایگاه بر خط حاضر،هیچگونه دخالتی در محتوی اخبار بازنشر شده نداشته(بغیر از اخبار اختصاصی موردی و تغییرات جزیی در عنوان و لید خبر)، لذا مسئولیتی در قبال محتوای انعکاس یافته، متوجه این پایگاه نخواهد بود. با استناد به ماده 74 قانون تجارت الکترونیک مصوب 1382/10/17 مجلس شورای اسلامی و با عنایت به اینکه پایگاه حاضر، مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین جمهوری اسلامی ایران بر عهده منبع خبر و کاربران است .