به گزارش خبرگزاری برنا در هرمزگان، دکتر مهدی ملاحی معاون آموزشهای آزاد و چند رسانه ای دانشگاه پیام نور استان هرمزگان در مراسم جشن دانش آموختگی دانشجویان دانشگاه پیام نور واحد ابوموسی ضمن گرامیداشت روز ملی خلیج فارس، روز شوراها، روز کارگر و تبریک روز معلم با بیان اینکه من افتخار می کنم در یکی از جنوبی ترین و استراتژیک ترین جزیره در جمع صمیمیجشن دانش آموختگی هستم، گفت: امروز ما شاهد مجهز شدن دانش آموختگان در تنها واحد آموزش عالی در جزیره ابوموسی به گنجینه علم و دانش هستیم.

دکتر ملاحی با اشاره به اینکه دانشگاه پیام نور همواره نقش مهمی در تربیت مدیران برای خدمت به هرمزگان ایفاده کرده، اظهار داشت: دانشگاه پیام نور در گسترش نیروی انسانی نقش بسزا و چشمگیری داشته است.

استاد فرهیخته دانشگاه پیام نور از دانش آموختگان عزیز ابوموسی خواست تا با لبیک به پیام گام دوم انقلاب توسط مقام معظم رهبری، جوانان در ساخت آینده ی بهتر این گام راسرلوح خود قرار دهند.

معاون آموزشهای آزاد و چند رسانه ی دانشگاه پیام نور هرمزگان در بخش دیگری از سخنان خود خلیج فارس را نماد قدرت، اقتدار و سند هویت تاریخی ملت ایران دانست حفظ و حراست نام خلیج فارسو دفاع از هویت پهنه آبی کشور را بسیار حائز اهمیت برشمرد.

دکتر ملاحی خاطر نشان کرد: همانطورکه نیاکان مان مدافع تنگه هرمز و جزایر واقع در خلیج فارس بوده اند ما هم وظیفه داریم از این آبراه و سرزمین نیاکان به نحو احسن حفاظت و حراست کنیم و اینجانب به همراه سایر جوانان آماده ایم جانمان را فدای سرزمین خود کنیم.

وی تأکید کرد: بیگانگان بدانند چنانچه ناامنی اقتصادی برای ایران بوجود بیاورند و منافع ملی ما را به خطر بیاندازند این ناامنی دامن آنها را هم خواهد گرفت و سپس مواظب رفتار خود باشید زیرا این جوانان اجازه نخواهند داد که به اقتدار و منافع ملی ما آسیب وارد شود.

در ادامه این برنامه محمود عامری سیاهویی رئیس دانشگاه پیام نور ابوموسی ضمن تبریک به دانش آموختگان عزیز گفت:فارغ التحصیلی در هر مقطعی یکی از لذت بخش ترین احساسات برای هر فردی است.

عامری سیاهویی اظهار داشت: علاوه بر ازدواج و تولد فرزند؛فارغ التحصیل شدن از دانشگاه، نیز یکی از بهترین لحظات عمر برای هر انسانی است

وی در پایان با خطاب به دانش آموختگان عزیز افزود: فارغ التحصیلان دانشگاه و افرادی در این جامعه و مملکت ارزشمند هستند که از برکت علم و دانش آنها، سایرین نیز بتوانند بهره ببرند.

گفتنی است مراسم جشن دانش آموختگی قریب به ۵۰ نفر ازدانشجویان دانشگاه پیام نور ابوموسی با حضور دکتر ملاحی و مسئولین شهرستان ابوموسی در جزیره استراتژیک ابوموسی برگزار شد.