به گزارش گروه اجتماعی برنا ؛ مدیر اداره بنادر و دریانوردی لنگه و بنادر غرب هرمزگان در گفتگو با خبرنگار ایرنا در بندر عباس گفت: براساس اعلام سازمان هواشناسی محدوده جزایر و سواحل استانهای خوزستان، بوشهر و غرب هرمزگان امرروز دوشنبه شاهد یکی از هولناک ترین طوفان های دریایی خواهدبود.

'قاسم عسکری نسب' افزود: به همین علت، ناوگان دریایی هرمزگان در آماده باش کامل به سر می برد.

براساس پیش بینی های هواشناسی در روزهای دوشنبه و سه شنبه وزش باد شدید جنوب شرقی (گاه بیش از ۵۰ کیلومتر بر ساعت) سبب مواج و طوفانی شدن دریا در بیشتر مناطق مرکزی و غربی خلیج فارس خواهد شد و ارتفاع امواج دریا در این مناطق به بیش از ۱۸۰ سانتیمتر خواهد رسید.

بنادر چارک و آفتاب مهمترین مبادی دریایی حمل و نقل مسافر و کالا به جزیره کیش است و در این ایام شاهد هزاران مسافر نوروزی است که قصد سفر به جزیره مرجانی کیش را دارند.

خبر جدید  افزایش خدمات رسانی با ایجاد درآمدهای پایدار در شهرداری

از طرفی برخی گزارشهای دریافتی حاکی از آن است که ناپایداری هوا و وزش باد شدید، طی چند روز اخیر موجب بروز مشکلاتی برای ورود گردشگران از مسیر دریایی شده بگونه ای که بسیاری از مسافران نوروزی دربنادر چارک و آفتاب برای بهتر شدن شرایط دریا و حرکت شناورها به مقصد جزیره کیش انتظار می کشند.

براساس جدیدترین آمارهای اعلام شده، بیش از ۹۶ هزار مسافر نوروزی از ۲۵ اسفند ۹۷ تا ۳ فروردین ۹۸ از طریق بنادر و فرودگاه، وارد جزیره کیش شده اند که این آمار در همسنجی با مدت مشابه پارسال ۸درصد افزایش یافته است .

به گزارش ایرنا، طبق آمارهای اعلام شده، از ۲۵ اسفند ۹۷ تا ۳ فروردین امسال، در مجموع ۴۲۰ پرواز از شهرهای مختلف به مقصد جزیره کیش انجام شده و از این طریق ۶۰ هزار و ۴۶۲ نفر از مسیرهای داخلی و خارجی وارد جزیره کیش شده اند.

خبر جدید  بزرگترین محموله سوخت قاچاق در تنگه هرمز توقیف شد

همچنین، بیش از ۳۵ هزار و ۸۷۱ گردشگر توسط ۷۳ شناور به جزیره کیش سفر کرده اند که این رقم در همسنجی با مدت مشابه سال قبل ۶ در صد افزایش نشان می دهد .

در همین مدت، ۶ هزار و ۵۳۰ خودرو مربوط به مسافران نوروزی با استفاده از ۱۸۷ لندینگ کرافت از طریق بنادر مجاور به کیش منتقل شده است.

اکنون با توجه به وضعیت نامساعد جوی، به نظر می رسد روند روبه افزایش سفرهای دریایی به کیش تا اطلاع ثانوی سیر نزولی طی کند.

*جزیره کیش در ایام نوروز ۹۷ ( از ۲۵ اسفند ۹۶ تا ۱۵ فروردین ۹۷ ) میزبان بیش از ۲۳۴ هزار گردشگر از ۲ مسیر هوایی و دریایی بود.

خبر جدید  نفرات برتر جشنواره گردشگری غذا و هنر آشپزی معرفی شدند

همچنین در مدت یاد شده ۸۹ هزار و ۲۶۳ گردشگر نیز از مسیر دریایی و از سه بندر چارک، لنگه و آفتاب به وسیله ۲۳۴ شناور مسافری و ۵۸۲ لندینگ کرافت به جزیره کیش سفر کردند و با وجود محدودیت خودرویی اعمال شده ۱۷ هزار و ۸۳۲ دستگاه خودرو با متوسط ۴ سرنشین به کیش وارد شدند.

جزیره مرجانی کیش به عنوان قطب گردشگری کشور و یکی از مقاصد اصلی مسافران نوروزی هر ساله در ایام نوروز میزبان گردشگران زیادی از سراسر ایران اسلامی است که به منظور گذران تعطیلات عید در شرایط مناسب آب و هوای کیش و بهره گیری از جاذبه های طبیعی و گردشگری از دو مسیر هوایی و دریایی به این منطقه آزاد کشور سفر می کنند.