به گزارش خبرگزاری برنا در هرمزگان، مدیر کل شیلات هرمزگان با بیان اینکه صید و صیادی استان هرمزگان در جایگاه مطلوبی در کشور قرار دارد گفت: برخورداری از ۳۰درصد بنادر کشور،چهار هزار و ۵۰۰ فروند شناور صیادی ،بیش از ۳۰هزار نفر صیاد و حدود ۲۷۶هزار تن صید در سال موهبتی است از سوی خداوند برای استان هرمزگان که تداوم این مهم نیازمند حمایت همه جانبه مردم و مسئولین است.

محسن یکتاپور با بیان اینکه به جرات می توان گفت حدود ۳۰هزار خانوار در استان هرمزگان از طریق صید و صیادی و به صورت مستقیم در حال امرار معاش هستند گفت: این مهم بیانگر اهمیت صید و صیادی برای استان است که باید تلاش شود این ظرفیت در راستای رونق و توسعه به خوبی به کار گرفته شود.

خبر جدید  جلسه کمیته اجرایی بسیج ملی کنترل فشار خون بالا

وی با اشاره به ظرفیت های صید و صیادی و همچنین موفقیت های ناشی از صید و صیادی در استان هرمزگان گفت: خوشبختانه ناوگان صیادی استان هرمزگان دست آوردهای کم نظیر در حوزه های اقتصادی، ارزآوری،تولید ، اشتغال ،امنیت و جلوه هایی از اقتدار نظام جمهوری اسلامی داشته است.

در ادامه معاون مدیر کل دفتر امور صید و صیادی سازمان شیلات ایران با اشاره به برخورداری استان هرمزگان از حدود ۳۰ هزار نفر صیاد گفت: این میزان اشتغال در حوزه صید و صیادی بیانگر اهمیت این حرفه برای استان هرمزگان است.

خبر جدید  کشف ۶۰۰ کیلوگرم تریاک در بندرلنگه

وی با بیان اینکه تعامل خوب و سازنده ایی بین صیادان منطقه و اداره کل شیلات هرمزگان وجود دارد افزود: خوشبختانه استان هرمزگان همواره از استان های پیشرو در صید و صیادی بوده است.

نادری حفظ و ارتقای ارتباط نزدیک جامعه صیادی با سازمان شیلات ایران و اداره کل شیلات هرمزگان را موجبات ارتقای همه جانبه صید و صیادی در استان و مجموعه شیلات خواند.

خبر جدید  کاهش مراجعه کنندگان اهدای خون به مراکز انتقال خون هرمزگان

گفتنی است در ادامه همچنین نشستی با حضور معاون مدیر کل دفتر امور صید و صیادی سازمان شیلات ایران، معاون صید و بنادر ماهیگیری و کارکنان این معاونت در راستای بررسی مسایل و مشکلات صید و صیادی برگزار شد.