به گزارش خبرگزاری بُرنا در هرمزگان ؛ عباس امینیزاده با حضور در منزل شهیدان باصره و داشته، ضمن گرامیداشت سالروز آزادسازی خرمشهر با بیان اینکه خانوادههای معظم شهدا از سرمایههای نظام و کشور هستند، اظهار کرد: شهدا به گردن همه ما حق دارند و معرفی بیش از پیش آنها بر همه ما واجب است.

وی افزود: باید به گونهای عمل شود که نام و یاد و منش شهیدان در جامعه همیشه جاری باشد.

شهردار بندر عباس خاطرنشان کرد: انقلاب اسلامی با اتکا به فرهنگ شهادت، امروز به یک قدرت منطقهای تبدیل شده، به همین دلیل باید راه شهدا، که جان خود را برای حفظ اسلام و انقلاب فدا کردند، ادامه دهیم.

خبر جدید  گاهی انتقادات تخیل انتقاد است

وی گفت: شهیدان داشته و باصره از کارکنان شهرداری بندرعباس بودند و برای مجموعه شهرداری چه افتخاری بیشتر از این که در این روزهای غرورآفرین به دیدار خانوادههای آنها برویم.

امینیزاده با بیان اینکه شهدا انسانهای برگزیده ای بودند و این افتخار جای شکر گذاری دارد، خطاب به مادران این دو شهید گفت: شما فرزندان خوبی تربیت کرده و نزد خداوند جایگاه ویژهای دارید.

خبر جدید  راز قتل زن جوان به دست همسرش در هرمزگان/ تلفن همراه انگیزه قتل خونین

اضافه میشود، عملیات بیتالمقدس در دهم اردیبهشت ماه سال ۶۱ آغاز شد و آزادسازی خرمشهریکی از مهمترین اهدافاین عملیات در دوران دفاع مقدس بود که پس از ۵۷۸ روز اشغال، درسوم خردادسال ۱۳۶۱ تحقق یافت. این عملیات توسطارتش جمهوری اسلامی ایرانبه فرماندهیعلی صیاد شیرازی وسپاه پاسداران انقلاب اسلامیبه فرماندهیمحسن رضایی انجام گرفت.فتح خرمشهر بازتاب جهانی داشت وعراقبا از دست دادن خرمشهر از نظر سیاسی تکیهگاهش را برای مذاکره از دست داد.این واقعه از لحاظ نظامی نقطه عطفی در تاریخ جنگ ایران و عراق شناخته میشود، به همین دلیل از آن روز به عنوان نمادی از پیروزی، مقاومت و ایستادگی در برابر دشمن یاد میشود.

خبر جدید  محموله ۲۷ هزار تنی شکر وارد بندر شهید رجایی شد

شورای عالی انقلاب فرهنگیسوم خرداد را به عنوان روز مقاومت، ایثار و پیروزی در تقویم رسمی ایران نامگذاری کرد.

شهید داشته ازجمله شهدای گلگون کفن این عملیات است. این شهید گرانقدر از کارکنان شهرداری بندر عباس بوده است.