به گزارش خبرگزاری بُرنا در هرمزگان ؛ مهندس هوشنگ ملایی در این دیدار ضمن قدردانی و پاسداشت رشادت ها و جانفشانی های این جانباز بزرگوار عنوان کرد: خدمت به مردم عبادت است و خدمتگزاری به ملتی که حماسه بزرگ هشت ساله دفاع مقدس را در کارنامه دارد، مصداق واقعی تقرب به درگاه الهی است.

وی در ادامه با تاکید بر اینکه تجدید عهد با آرمانهای انقلاب اسلامی و تکریم از ایثارگران از وظایف همه ماست گفت: ایثار جان در راه عقاید و دفاع از میهن با تحمل سختی ها یک افتخار بزرگ است و نصیب هر کسی نمی شود.

این مقام مسئول تصریح کرد: فرهنگ ایثار و شهادت به عنوان اصلی ترین ارزش دوران دفاع مقدس در برهه ای از زمان شکل گرفت که کشور نیازمند نوسازی فرهنگی بود و همگان شاهدند که جوانان پاک این مرز و بوم با ایمان و اعتقاد خود و رهبری حکیمانه بنیانگذار انقلاب اسلامی یک فرهنگ عمیق برگرفته از قیام عاشورا را در کشور بنیان نهادند که همچنان این فرهنگ عظیم پابرجا مانده است.

مدیر عامل شرکت آب منطقه ای هرمزگان یاداور شد: احترام جامعه نسبت به خانواد های معزز شهدا، جانبازان، آزادگان و ایثارگران دوران دفاع مقدس نشان دهنده پایبندی آنان به ارزشهای ملی و مذهبی است.

ملایی با بیان اینکه جانبازان به عنوان اسوههای صبر و استقامت مسیر پرافتخار جانبازی را براساس شناخت و اعتقادی راسخ انتخاب کردند، گفت: نسبت به خانوادههایی که برای دفاع از دین و وطن خود فداکاری و ایثار کرده و در این راه رنج و سختیهای فراوانی را تحمل کردهاند، همه وظیفه داریم که احساس مسئولیت داشته باشیم.

وی در پایان خاطر نشان ساخت: بیشک امروز جانبازان و ایثارگران نمادهای بیبدیل ایثار، مقاومت و شهادت در کشور عزیزمان ایران هستند و باید از رشادتهای عزیزان تشکر کرد البته بیشترین سختی را خانوادههای جانبازان متحمل میشوند که قطعا اجر آنها در پیشگاه خداوند کمتر از خود جانبازان نیست.

گفتنی است حسن رزم جانباز ۲۵ درصد در عملیات کربلای ۵ شلمچه است که در پایان این دیدار لوح یادبودی به پاس جانفشانی های این جانباز بزرگوار به ان اهدا شد.