یکشنبه ۱۷ آذر ۱۳۹۸

پایگاه برخط حاضر،میزبان یکی از زیر سرویس های تخصصی پایگاه تحلیلی خبری شعار سال (shoaresal.ir ) بوده و بشکل فیدخوان، اقدام به انتشار اخبار انعکاس یافته در آن پایگاه تحلیلی و خبری می کند. در آینده ای نزدیک، زیرسرویس های تخصصی سایر سایت ها و پایگاه های خبری و همچنین خبرگزاری های منتخب، به این مجموعه اضافه خواهد شد. شایان ذکر است که پایگاه بر خط حاضر،هیچگونه دخالتی در محتوی اخبار بازنشر شده نداشته(بغیر از اخبار اختصاصی موردی و تغییرات جزیی در عنوان و لید خبر)، لذا مسئولیتی در قبال محتوای انعکاس یافته، متوجه این پایگاه نخواهد بود. با استناد به ماده 74 قانون تجارت الکترونیک مصوب 1382/10/17 مجلس شورای اسلامی و با عنایت به اینکه پایگاه حاضر، مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین جمهوری اسلامی ایران بر عهده منبع خبر و کاربران است .
اخبار بندر انعکاس اخبار برگزیده استان هرمزگان و شهرستان ها اخبار بندر
وزارت نفت متولی سلامت هوا در عسلویه شود

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان بوشهر گفت: باتوجه به تعدد تاسیسات مربوط به شرکت های نفت، گاز و پتروشیمی در منطقه پارس جنوبی برای تعیین میزان نقش این شرکت ها در آلودگی های زیست محیطی وزارت نفت متولی هوای محیط در عسلویه شود. شعارسال: مدیرکل حفاظت محیط زیست استان بوشهر گفت: باتوجه به تعدد تاسیسات […]

امضای دو قرارداد برای فعال سازی طرح های پتروشیمی منطقه ویژه پارسیان

تفاهم نامه واگذاری طرح پتروشیمی GTX پارسیان و احداث نیروگاه تا ظرفیت پنج هزار مگاوات در منطقه ویژه صنایع انرژی بر پارسیان با سرمایه گذاری شرکت نفت و گاز مپنا امضا شد. شعار سال: تفاهم نامه سرمایه گذاری میان مجتبی غروی مدیرعامل شرکت نفت و گاز مپنا و حسن شاهرخی مدیرعامل منطقه ویژه صنایع انرژی […]

کد خبر:34478
تاریخ انتشار:19 فوریه 2019 - 1:10 ق.ظ
پرينت خبر:

رئیس‌جمهور: ایران در تولید «گندم، بنزین، گازوئیل، گاز و شکر» خودکفا شد/در جنگ اقتصادی ‌همه ‌پشتیبان دولت باشند

گروه استان‌ها ــ رئیس‌جمهور با بیان "امروز ‌در جنگ اقتصادی باید همه با هم و پشتیبان هم باشیم" گفت: اگر همه امروز با هم نباشیم و عده‌ای بر سر مسایل جزئی بهانه‌گیری کنند، نمی‌توانیم در مقابل توطئه دشمنان مقاومت کنیم.

رئیس‌جمهور: ایران در تولید «گندم، بنزین، گازوئیل، گاز و شکر» خودکفا شد/در جنگ اقتصادی ‌همه ‌پشتیبان دولت باشند

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بندرعباس، حجتالاسلام والمسلمین حسن روحانی صبح امروز در مراسم بهرهبرداری از مرحله سوم پالایشگاه ستاره خلیج فارس، با اشاره به اینکه ندیدن کارهای بزرگ و برجسته کردن نقصهای کوچک، اقدامی اخلاقی و انقلابی نیست، اظهارداشت: حرکت شتابان توسعه در کشور بهرغم تلاشهای دشمنان، بیانگر تلاش یک ملت بزرگ و شکست دشمنانش است.

رئیس جمهور گفت: دشمنان برای ایجاد مانع در راه توسعه کشور ما و موفقیت ملت، تلاش و تبلیغ میکنند، اما ملت ایران بهرغم میل بدخواهانش و تلاش و تبلیغ آنها، با قامتی استوار ایستاده و به تلاش خود ادامه میدهد.

روحانی افزود: ملت ایران همچون بهمن سال ۵۷ که با شور و شوق پیروزی انقلاب را جشن گرفت، امروز هم در سالروز پیروزی انقلاب به خیابانها آمده و به دنیا میگویند که به راه خود با قدرت ادامه خواهند داد.

وی راجع به پروژهها و طرحهای استانی که روز گذشته در حوزههای مختلف از جمله کشاورزی، نیرو و راه و زیرساختها در استان هرمزگان افتتاح شد، گفت: در تولید محصولات آبزی رشد ۴۰برابری نسبت به اول انقلاب داشتهایم و ۲۹۰ هکتار از اراضی استان تحت کشت گلخانهای است که ۱۹۰ هکتار آن مربوط به ۵ سال اخیر است.

رئیس جمهور با بیان اینکه دشمن توطئه دی ۹۶ را آغاز کرد بهخیال اینکه دی ۹۷ خودش در تهران باشد، افزود: آمریکاییها و صهیونیستها فکر میکردند که دی ماه امسال همه چیز تمام است و جمهوری اسلامی نمیتواند ۴۰سالگی خود را جشن بگیرد. آنها بهاشتباه فکر میکردند که ما دستمان را بالا خواهیم برد و در نفت و گاز و کشاورزی و توسعه قادر به فعالیت نخواهیم بود. اینکه در همین پالایشگاه بندرعباس تولید بنزین از ۸ میلیون لیتر به ۱۲ میلیون لیتر افزایش یافته و بهبود کیفیت تولید داشتهایم، نشان از تلاش و همت ملت ایران است.

روحانی خاطرنشان کرد: اینکه از سال ۹۶ تا امروز در کمتر از ۳ سال، ۳ پروژه مهم فازهای ۱، ۲، ۳، ستاره خلیج فارس افتتاح شده بهمعنای حرکت خروشان ملت در مسیر خودکفایی و عظمت است.

رئیس جمهور با بیان اینکه کسی نمیتواند این عظمت و دستاورد بزرگ را بهخاطر شرایطی همچون گرانی مقطعی برخی کالاها که مردم را چند روزی در مضیقه قرار میدهد، زیر سؤال ببرد، گفت: زیر سؤال بردن موفقیتهای بزرگ سالهای اخیر در کشور نه انصاف است نه مروت و نه وطنپرستی، نه عشق به انقلاب و نه اخلاق اسلامی.

روحانی با تأکید بر اینکه "باید کارهای بزرگی را که در کشور انجام شده، ببینیم"، گفت: البته مشکلات و نقایصی هم وجود دارد و در زمان تحریم و جنگ اقتصادی با مشکلاتی مواجه میشویم، زیرا آمریکا و مزدورانش در منطقه تلاش میکنند فشار به ملت ایران را روزانه افزایش دهند. وقتی دشمن سنگی پرتاب میکند، ممکن است یک شیشه هم بشکند اما نمیشود بهخاطر شکستن شیشه زانوی غم بغل بگیریم.

خبر جدید  بهمن تماشایی ۹۷| ایران در عرصه‌ شرکت‌های دانش‌بنیان و بهداشت رتبه‌های مطلوبی را کسب کرده است

رئیس جمهور با ابراز اینکه "امروز روز امتحان الهی است و یک آزمایش تاریخی برای همه ماست"، گفت: همانطوری که در دوران دفاع مقدس با وحدت و اتحاد و دست در دست هم ایستادیم، مقاومت کردیم و پیروز شدیم، باید مقاومت کنیم و نمیتوانیم مأیوس شویم.

روحانی با بیان خاطرهای از دوران جنگ، گفت: یک روزی در جنگ فروش نفت ما بهطور کامل در سال ۶۴ قطع شد، اما با اراده، تصمیم، برنامهریزی، تدبیر و فداکاری با کمک مهندسین و متخصصین کشور از مشکلات عبور کردیم و دوباره تولید و فروش نفت ادامه پیدا کرد.

رئیس جمهور خاطرنشان کرد: در عملیات بدر سال ۶۳، فقط یک فروند هواپیمای عراقی را توانستیم بزنیم، اما با برنامهریزیهایی که انجام دادیم، با کمک شهید بابایی و دوستان از بهمن ۶۴ تا فروردین ۶۵، موفق شدیم ۱۵۰ فروند هواپیمای عراقی را سرنگون کنیم که در مخیله هیچ نظامی نمیآمد.

روحانی با بیان اینکه "اراده، تصمیم، برنامهریزی، تدبیر و فداکاری ما را در برابر دشمن پیروز کرد"، گفت: اگر میخواستیم دست روی دست بگذاریم و از میراژها و میگهای جدید و موشکهای ضدرادار عراق بترسیم، نمیتوانستیم کاری انجام دهیم.

رئیس جمهور اضافه کرد: در آن شرایط سخت مهندسان و کارگران شرکت نفت، پالایشگاه را در مقابل بمباران دشمنان، سر پا نگه داشتند و بهرغم کمک همه دنیا به صدام، ما روی پای خود ایستادیم. نفت تولید کردیم، صنعت نفت را اداره کردیم و در طول مدت جنگ، نفت را هم صادر و هم سوخت جبهه و مردم را تأمین کردیم.

روحانی یادآور شد: دوران و شرایط بسیار سختی بود. زندگی کوپنی بود. مردم با مشکلات زیادی مواجه بودند، اما عقبنشینی نکردند، از امام(ره) جدا نشدند و کشور را غریب و تنها نگذاشتند. اگر زمان جنگ هم عدهای میجنگیدند و عدهای در تهران آنان را بازخواست میکردند؛ به نتیجه نمیرسیدیم اما همه پشت به پشت هم و دست در دست هم توانستیم دشمن را شکست دهیم.

رئیس جمهور با اظهار اینکه "جنگ هم پیروزی داشت و هم شکست، با هم بودیم و پیروز شدیم؛ امروز هم روز جنگ اقتصادی است"، گفت: در آن جنگ نظامی پشت هم بودیم، امروز هم در جنگ اقتصادی باید همه با هم و پشتیبان هم باشیم. اگر همه امروز با هم نباشیم و عدهای بر سر مسایل جزئی بهانهگیری کنند، نمیتوانیم در مقابل توطئه دشمنان مقاومت کنیم.

روحانی جنگ اقتصادی را سختتر از جنگ نظامی دانست و ادامه داد: در جنگ نظامی همه چیز آشکار است اما در جنگ اقتصادی اینگونه نیست. اینکه چگونه نفت بفروشیم و چگونه نقل و انتقالات مالی را انجام دهیم، خود یک عملیات اقتصادی است.

خبر جدید  رئیس جمهور وارد بندر لنگه شد

رئیس جمهور با بیان اینکه انتخابات ۴ سال یکبار است تا ملت به هر دیدگاهی رأی داد، کشور بر آن مبنا اداره شود، افزود: نمیشود که در آغاز انتخابات با هم دعوا کنیم، در طول دوره به اختلاف ادامه دهیم و دوباره برای انتخابات بعدی، این کار را ادامه دهیم. انتخابات برای این است که مردم فرد یا گروه مورد نظر خود را انتخاب کند و وقتی مردم به دیدگاهی رأی دادند، همه باید بهدنبال آن دیدگاه رفته و حمایت کنند. در انتخابات دو یا چند گروه با هم رقابت میکنند، اما وقتی یک گروه انتخاب شد، رقابت انتخاباتی تمام میشود.

روحانی با اشاره به نحوه مصوبات مجلس، گفت: در مصوبات مجلس نیز گاهی میبینیم فقط با یک رأی اختلاف، موضوعی تصویب و به قانون تبدیل میشود و وقتی قانون شد نماینده مخالف هم باید قانون را اجرا کند.

رئیس جمهور با ابراز اینکه وقتی دولتی با رأی مردم انتخاب و سر کار میآید، همه باید از آن حمایت کنند، گفت: همه باید با هم باشیم در غیر این صورت نهتنها در دوران جنگی، بلکه در صلح هم موفق نخواهیم بود.

روحانی در بخش دیگری از سخنان خود، افتتاح فاز سوم پالایشگاه خلیج فارس را بهمعنای خودباوری، شکست تحریمها، اعتماد به نفس و خودکفایی دانست و گفت: در این دولت خودکفایی در ۵ محصول اساسی محقق شد. اگر در دولت یازدهم و دوازدهم هیچ کاری نکرده بودیم و فقط در تولید گندم، بنزین، گازوئیل، گاز و شکر که خودکفا شدیم، آیا همین بس نبود؟

رئیس جمهور با تصریح به اینکه "باید به این نکته توجه داشته باشیم که اگر مردم در کشور روزی برای تهیه بنزین، گازوئیل و یا گاز مصرفی منازل خود با مشکل مواجه شوند، چه مشکلاتی ایجاد میشود"، گفت: خیلی از نعمتها را وقتی داریم، حس نمیکنیم و قدر آن را نمیدانیم، اما وقتی نداشته باشیم، اهمیت آن را متوجه میشویم.

روحانی همچنین از سلامت و امنیت بهعنوان دو نعمت بزرگ در کشور که برای تأمین آن کار و تلاش زیادی صورت گرفته است، نام برد و گفت: امنیت پایدار؛ حاصل تلاش سپاه، ارتش و نیروهای امنیتی و انتظامی است و یادمان نرود که برای امنیت کشور و ملت نیز کار بزرگی رخ داده است. وقتی یک روز حادثهای در جایی رخ میدهد، متوجه اهمیت این امنیت میشویم، یا برای تأمین سلامت و بهداشت مردم در کشور پزشکان و پرستاران درمانی در حال تلاش و فعالیت هستند تا سلامت جامعه تأمین شود که این کارهای بزرگ باید مد نظر قرار گیرد، ضمن اینکه امروز شرایط کشور عادی نیست و ما تحت فشار دشمنان هستیم، اما اطمینان دارم اگر متحد بایستیم در این جنگ اقتصادی هم پیروز خواهیم شد و دشمن وادار به عقبنشینی میشود.

خبر جدید  بهمن تماشایی ۹۷|طنین "نه سازش، نه تسلیم" در جشن چهل‌سالگی استقلال/ شـکوه "وحدت ملت انقلابی" در سراسر ایران+ فیلم

رئیس جمهور در ادامه با تشریح موفقیتهای دولت، به موفقیتهای حوزه سیاسی اشاره کرد و گفت: مهرماه گذشته آمریکاییها، ۲ ماه تلاش کردند تا برای تصویب قطعنامهای علیه ایران در شورای امنیت، ۱۵ عضو شورا را با خود هماهنگ کنند، اما در آن اجلاس که ترامپ خودش هم در آن شرکت کرد، آمریکا تنها ماند و ۱۴ کشور دیگر، علیه آمریکاییها سخن گفتند. آیا افتضاحی از این بدتر برای آمریکا سراغ دارید؟ هرچند که این پیروزیها از سوی برخیها و از جمله صدا و سیما کمتر دیده میشود. سخنان رئیس جمهور آمریکا در مجمع عمومی سازمان ملل در مورد ایران با خنده حاضران مواجه شد. اما چند بار این پیروزیهای بزرگ ملت ایران دیده و بیان شد؟

روحانی با تأکید بر اینکه "پیروزیها و موفقیتهای ملت و دولت را باید ببینیم"، گفت: پیروزیهای بزرگ را برجسته نمیکنیم، اما برای مشکلات کوچک یقه مسئولان را میگیریم. اینکه دیروز زیردریایی فاتح بعد از سالها تلاش وزارت دفاع و ارتش به آب انداخته شد و امروز فاز ۳، ستاره خلیج فارس افتتاح شد، آیا این موفقیت و افتخار ملت و دولت نیست.

رئیس جمهور خاطرنشان کرد: اگر همه با هم کار نمیکردیم و دست به دست هم نمیدادیم، موفق نمیشدیم. اگر با هم نبودیم و تلاش شبانهروزی نبود، حتماً کار با موفقیت انجام نمیشد. آنچه اتفاق افتاده و امروز شاهد آن هستیم، تنها موفقیت دولت، سپاه، یا یک گروه خاص نیست، بلکه موفقیت ملت است و باید به آن افتخار کنیم.

روحانی با اشاره به تحریمهای آمریکا علیه ایران، گفت: آمریکاییها مدعی هستند که تحریمها علیه ملت ایران نیست در حالی که آنها علیه سلامت و بهداشت مردم کار میکنند. برای آلودگی هوا تلاش میکنند و با سلامت و جان مردم بازی میکنند. وقتی با ورود قطعات خودرو و صنایع به کشور مخالفت میکنند این یعنی بازی کردن با جان مردم ایران است.

رئیس جمهور با تأکید بر اینکه کاری که امروز در کشور انجام میشود، هم برای خودکفایی است و هم سلامت مردم مد نظر قرار دارد، گفت: به ملت بزرگ، صنعت نفت، سپاه پاسداران، مهندسین، کارگران و همه تلاشگران، این موفقیتها را تبریک میگویم. این شما بودید که در زمان جنگ نفت تولید کردید و سوخت و انرژی مورد نیاز کشور و مردم را تأمین کردید و امروز هم در شرایط جنگ اقتصادی، دلاورانه تلاش و کوشش میکنید.

روحانی در پایان سخنان خود با تأکید بر اینکه "معنی موفقیتهای امروز این است که ملت ما راه خود را درست انتخاب کرده است"، گفت: باید خود و توانمان را باور کنیم. اگر این باور ایجاد شود به همه قلههای پیروزی دست خواهیم یافت.

انتهای پیام/ش*


منبع :: https://www.tasnimnews.com

0/5 (0 نقد و بررسی)
0/5 (0 نقد و بررسی)


شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

بانک پاسارگاد
پایگاه برخط حاضر،میزبان یکی از زیر سرویس های تخصصی پایگاه تحلیلی خبری شعار سال (shoaresal.ir ) بوده و بشکل فیدخوان، اقدام به انتشار اخبار انعکاس یافته در آن پایگاه تحلیلی و خبری می کند. در آینده ای نزدیک، زیرسرویس های تخصصی سایر سایت ها و پایگاه های خبری و همچنین خبرگزاری های منتخب، به این مجموعه اضافه خواهد شد. شایان ذکر است که پایگاه بر خط حاضر،هیچگونه دخالتی در محتوی اخبار بازنشر شده نداشته(بغیر از اخبار اختصاصی موردی و تغییرات جزیی در عنوان و لید خبر)، لذا مسئولیتی در قبال محتوای انعکاس یافته، متوجه این پایگاه نخواهد بود. با استناد به ماده 74 قانون تجارت الکترونیک مصوب 1382/10/17 مجلس شورای اسلامی و با عنایت به اینکه پایگاه حاضر، مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین جمهوری اسلامی ایران بر عهده منبع خبر و کاربران است .