به گزارش خبرگزاری برنا درهرمزگان؛ دکتر ایرج حیدری در جلسه کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان هرمزگان با اشاره به اقدامات کارگروه برای رونق تولید در سال ۹۷ ، عنوان کرد: در سال ۹۷ اقدامات بسیار خوبی در حوزه های تسهیل و رفع موانع تولید استان و همچنین در سایر کارگروه های اقتصادی و زیربنایی در حوزه عمرانی در هرمزگان با تلاش و مدیریت دکتر همتی استاندار هرمزگان صورت پذیرفت.

وی در همین رابطه گفت : در سال ۹۷ نه تنها از تعطیلی واحد های تولیدی در هرمزگان جلوگیری بعمل آمد بلکه برخی واحد تولیدی غیرفعال به چرخه تولید استان بازگشتند.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری هرمزگان خاطرنشان کرد: پیگیری و حل مشکل واحدهای تولیدی استان حاصل کار جمعی همه دستگاه های اجرایی و همراهی بسیار مناسب و اثر بخش دستگاه های امنیتی و قضایی با مدیریت عالی استان بود که جای قدردانی دارد.

حیدری با تاکید بر انجام کارهای گسترده برای رونق تولید تصریح کرد: در سال ۹۸ سال رونق تولید انتظار اقدامات بسیار گسترده ای از دستگاه های اجرایی در زمینه رونق تولید است.

وی در همین رابطه تصریح کرد: رونق تولید در کشور آثار مثبت بسیاری همچون بی اثر شدن تحریم ها ، افزایش تولید، بهبود اشتغال، افزایش ارائه خدمات مناسب به مردم و مایوس شدن دشمنان را در پی دارد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری هرمزگان با تاکید بر همکاری نزدیک مجموعه های اقتصادی و دستگاه های اجرایی برای رونق تولید ، اظهار داشت: کلیه مجموعه و فعلان اقتصادی و دستگاه های اجرایی استان هرمزگان برای رونق تولید در کنار یکدیگر باشند.

وی افزود: از تولید کنندگان واقعی با تمام توان حمایت خواهد شد و مجموعه استانداری در کنار و همراه است و خواهد بود.

حیدری با تقدیر از همراهی و همکاری مدیران بانکی استان در رفع موانع تولید استان ، خاطرنشان کرد: اکثریت بانک های استان مصوبات کار گروه رفع موانع تولید را با همکاری بسیار خوبی در سال ۹۷ اجرا نمودند و نقش مهمی در حفظ چرخه تولید استان ایفا نمودند.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری هرمزگان با تاکید بر انجام اقدامات اساسی از سوی فرمانداران برای رونق تولید ، عنوان کرد: فرمانداران شهرستان های تابعه استان با همت و تلاش شبانه روزی زمینه رونق تولید را در سراسر استان فراهم نمایند و آثار اقدامات آنها ملموس باشد و مشکلات واحد های تولیدی را با همکاری مدیران دستگاه های اجرایی و مدیران بانکی در شهرستان پیگیری و حل نمایند.

وی در همین رابطه گفت: کلیه دستگاه های اجرایی طبق قانون موظف به همکاری با فرمانداران شهرستان های تابعه به عنوان نماینده عالی دولت برای خدمت رسانی مطلوب به مردم و رونق تولید هستند.

حیدری خاطرنشان کرد: تمامی کارگروه هایی که در شهرستان های استان در حوزه های اقتصادی ، سرمایه گذاری ، اجتماعی ، فرهنگی و زیربنایی برگزار می گردد اثر بخش و با خروجی مناسب و مصوبات کارگروه ها کاربردی و عملیاتی باشد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری هرمزگان تصریح کرد: فرمانداران و مدیران دستگاه های اجرایی تحقق کامل مصوبات کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید در سطح استانی و شهرستانی را با جدیت دنبال نمایند.

وی با تاکید بر حضور مدیران در بین مردم، خاطرنشان کرد: حضور مستمر فرمانداران و بخشداران و مدیران به صورت مستمر در بخش ها و روستاهای استان نقش بسزایی در حل مشکلات مردم و کاهش مراجعات آنها به مرکز استان و استانداری خواهد داشت.

حیدری گفت: کلیه مدیران دستگاه های اجرایی و فرمانداران برای توسعه استان و حل مشکلات مردم و رونق تولید کار و تلاش شبانه روزی را سرلوحه کار خود قرار دهند.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری هرمزگان اظهار داشت: از هرگونه سرمایه گذاری برای ایجاد زیرساخت های برق در محل سایت های پرورش میگوی استان استقبال می گردد و در این زمینه استفاده از انرژی های نو، ظرفیت بخش خصوصی و همکاری و همراهی سرمایه گذران سایت های پرورش میگو بسیار مهم است.