به گزارش خبرگزاری بُرنا در هرمزگان ؛ "اله مراد عفیفی پور" با همراهی معاونین دریایی، فنی و نگهداری و مهندسی عمران این اداره کل و مدیر بنادر و دریانوردی قشم، ضمن حضور در بنادر مسافری و اسکله های گردشگری این شهرستان، نحوه خدمات رسانی به مسافران و گردشگران را به صورت میدانی مورد ارزیابی و پایش قرار داد.

بازدید از بنادر پل و لافت در جزیره قشم و بررسی الزامات ایمنی در عملیات جابجایی خودروهای مسافران دریایی توسط شناورهای لندینگ کرافت از جمله برنامه های سفر مدیر کل بنادر و دریانوردی و هیات همراه به بزرگترین جزیره خلیج فارس بود.

عفیفی پور در بازدیدهای میدانی خود از اسکله های گردشگری جزایر قشم و هنگام ضمن گفتگو با مسوولان تعاونی های شناورهای تفریحی بر لزوم رعایت ضوابط ایمنی در گشت های دریایی و استفاده از شناورهای استاندارد تاکید کرد.

خبر جدید  ارتقاء امکانات رفاهی آرامستان بندرعباس در دستور کار قرار دارد

وی با بیان اینکه ایمنی سفرها و ثبت خاطرات خوش برای هموطنان مهم ترین مولفه برای یک سفر دریایی است، گفت: با شناورهایی که به هر دلیلی الزامات سفرهای ایمن دریایی را رعایت نکنند و در این رابطه به تذکر مسئولین امر توجهی نداشته باشند، برخورد قانونی می شود.

مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان خاطرنشان کرد: در راستای عمل به مسئولیت های اجتماعی سازمان بنادر و دریانوردی، از زمستان سال گذشته، ساخت هشت فروند اسکله فلزی شناور به ارزش مجموع ۵۲ میلیارد ریال از محل اعتبارات داخلی این سازمان و با استفاده از توان و دانش متخصصان داخلی، در دستور کار قرار گرفت که تاکنون تمامی این اسکله ها با هدف ارتقای سطح ایمنی سفرها و گردشگری دریایی برای استفاده مردم و بهبود معیشت جزیره نشینان مورد بهره برداری قرار گرفته است.

خبر جدید  تودیع و معارفه معاونت توسعه مدیریت و پشتیبانی میراث فرهنگی هرمزگان

عفیفی پور اضافه کرد: برای امسال نیز، احداث سایبان، محوطه سازی، ایمن سازی مسیرها و ساخت سرویس های بهداشتی توسط سازمان بنادر در این اسکله ها در دستور کار قرار دارد که تا پیش از شروع طرح نوروزی سال ۹۸، این پروژه به پایان می رسد.

این مقام مسوول بیان داشت: این اسکله های شناور فلزی در مبادی گردشگری طبل، گوران، گورزین، سهیلی، کندالو، لافت قدیم و شیب دراز در جزیره قشم و همچنین جزیره هنگام واقع شده است.

خبر جدید  مشکلات شرکت سهامی زراعی جگین جاسک بررسی شد

شایان ذکر است، استان هرمزگان با برخورداری از ۱۴ جزیره و بهره مندی از ۱۰ بندر مسافری و بزرگترین ناوگان سفرهای دریایی، به عنوان پایتخت مسافرت هایی دریایی ایران شناخته می شود.

نیمه دوم هر سال با مساعد شدن آب و هوا، میلیون ها مسافر و گردشگر به شهرهای ساحلی این استان مسافرت کرده و در مسیرهای بین سرزمین اصلی و جزایر خلیج فارس، سفرهای لذت بخش دریایی را تجربه می کنند.

ترابری بیش از ۱۳ میلیون نفر سفر دریایی طی نُه ماهه امسال در بندرهای استان هرمزگان به ثبت رسیده است.