مسئول روابط عمومی قرارگاه جهادی شهید کاظمی گفت: ساخت ۳۰ منزل مسکونی، تهیه ۱۵ جهیزیه و اعزام ۵۰ پزشک و دندان‌پزشک به هرمزگان از اقدامات این گروه در عید ۹۸ بود. " />

سه شنبه ۶ اسفند ۱۳۹۸

پایگاه برخط حاضر،میزبان یکی از زیر سرویس های تخصصی پایگاه تحلیلی خبری شعار سال (shoaresal.ir ) بوده و بشکل فیدخوان، اقدام به انتشار اخبار انعکاس یافته در آن پایگاه تحلیلی و خبری می کند. در آینده ای نزدیک، زیرسرویس های تخصصی سایر سایت ها و پایگاه های خبری و همچنین خبرگزاری های منتخب، به این مجموعه اضافه خواهد شد. شایان ذکر است که پایگاه بر خط حاضر،هیچگونه دخالتی در محتوی اخبار بازنشر شده نداشته(بغیر از اخبار اختصاصی موردی و تغییرات جزیی در عنوان و لید خبر)، لذا مسئولیتی در قبال محتوای انعکاس یافته، متوجه این پایگاه نخواهد بود. با استناد به ماده 74 قانون تجارت الکترونیک مصوب 1382/10/17 مجلس شورای اسلامی و با عنایت به اینکه پایگاه حاضر، مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین جمهوری اسلامی ایران بر عهده منبع خبر و کاربران است .
خورشید ساحل اخبار بندر انعکاس اخبار برگزیده استان هرمزگان و شهرستان ها اخبار بندر
وزارت نفت متولی سلامت هوا در عسلویه شود

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان بوشهر گفت: باتوجه به تعدد تاسیسات مربوط به شرکت های نفت، گاز و پتروشیمی در منطقه پارس جنوبی برای تعیین میزان نقش این شرکت ها در آلودگی های زیست محیطی وزارت نفت متولی هوای محیط در عسلویه شود. شعارسال: مدیرکل حفاظت محیط زیست استان بوشهر گفت: باتوجه به تعدد تاسیسات […]

امضای دو قرارداد برای فعال سازی طرح های پتروشیمی منطقه ویژه پارسیان

تفاهم نامه واگذاری طرح پتروشیمی GTX پارسیان و احداث نیروگاه تا ظرفیت پنج هزار مگاوات در منطقه ویژه صنایع انرژی بر پارسیان با سرمایه گذاری شرکت نفت و گاز مپنا امضا شد. شعار سال: تفاهم نامه سرمایه گذاری میان مجتبی غروی مدیرعامل شرکت نفت و گاز مپنا و حسن شاهرخی مدیرعامل منطقه ویژه صنایع انرژی […]

کد خبر:36968
تاریخ انتشار:29 مارس 2019 - 6:49 ب.ظ
پرينت خبر:

ساخت ۳۰ منزل مسکونی برای ایتام در هرمزگان توسط یک گروه جهادی

مسئول روابط عمومی قرارگاه جهادی شهید کاظمی گفت: ساخت ۳۰ منزل مسکونی، تهیه ۱۵ جهیزیه و اعزام ۵۰ پزشک و دندان‌پزشک به هرمزگان از اقدامات این گروه در عید ۹۸ بود.

ساخت ۳۰ منزل مسکونی برای ایتام در هرمزگان توسط یک گروه جهادی

به گزارش خبرنگار حوزه تشکلهای دانشجویی گروه دانشگاه خبرگزاری آنا، در عید ۹۸ گروههای جهادی دانشگاهی در بسیاری از مناطق محروم کشور فعالیت سازندگی، عمرانی، پزشکی و فرهنگی داشتند و حتی از روزهای اولیه وقوع سیل در مناطق مختلف کشور به یاری سیلزدگان شتافتند، دانشجویان جهادگر از خوشی در کنار خانواده بودن در لحظه تحویل سال گذشتند و از شادترین لحظات زندگی خود جهت کمک به نیازمندان بهره جستند؛ در این خصوص مصاحبهای داشتیم با سید جواد سعادت مسئول روابط عمومی قرارگاه جهادی شهید کاظمی تهران که مشروح آن را در ادامه میخوانید.

آنا: قرارگاه جهادی شهید کاظمی تهران فعالیت عید ۹۸ خود را از چه تاریخی و در چه منطقهای از کشور آغاز کرد؟

سعادت: این قرارگاه جهادی از ۲۳ اسفند ۹۷ در روستاهای بخش توکهور-هشت بندی، شهرستان میناب واقع در استان هرمزگان مستقر شد و تا پنجم فروردین ۹۸ در این منطقه به فعالیت جهادی خود ادامه داد.

آنا: چند نفر از دانشجویان دانشگاههای تهران در این اردوی جهادی شرکت کردند؟

سعادت: ۴۰۰ نفر از دانشجویان جهادگر از دانشگاههای تهران، شهید رجایی، شریف، امام صادق (ع) و دانشگاههای مختلف به همراه تعدادی از اساتید در این اردوی جهادی شرکت کردند. همچنین از گروههای جهادی کشور دعوت شده تا در قالب قرارگاه با هم همکاری و تعامل داشته باشند.

کار کردن در فضای قرارگاهی هنوز بین بچههای جهادی جا نیفتاده است. ما در تلاش هستیم که این فضای قرارگاهی کار کردن را جا بیندازیم. الحمدلله الان حدود هشت گروه جهادی اعلام آمادگی کردهاند که بیایند و همزمان با ما در منطقه کار کنند؛ لذا مصالح را به کمک خیرین تهیه کردهایم و پروژهها هم آماده است و گروههای جهادی مهمان هم در روستاهای دیگر منطقه مستقرند. آن جمعیت را هم جمع بزنیم حتی بیشتر از ۶۰۰ نفر میشویم. البته ورود این گروهها شاید یکمقدار اختلاف زمانی با هم داشته باشد ولی در بازه زمانی ۲۰ اسفند تا پایان نوروز، حدود ۶۰۰ تا ۷۰۰ نفر میآیند و در قالب قرارگاه جهادی شهید احمد کاظمی کار میکنند.

آنا: دلیل انتخاب منطقه هشتبندی بهعنوان منطقه هدف اردوی جهادی شما چه بود؟

سعادت: با اینکه منطقه هشتبندی هرمزگان ظرفیت کشاورزی بالایی دارد اما ضریب محرومیت هفت را داراست و بخشی از مردم منطقه هنوز در کپر زندگی میکنند. منطقه آب دارد ولی لولهکشی و کانالکشی نشده است، قطعی آب دارند، قطعی برق دارند، گازکشی کلاً ندارند، با کپسول و همان سیستم قدیم سر میکنند، تلفنها مکرر قطع شده و آنتندهی ضعیف است. ما مسئولان را به منطقه آورده و سوار ماشین میکنیم و در روستاها میچرخانیم تا شرایط را از نزدیک ببینند و لمس کنند. صاحبخانهها را به آنها نشان میدهیم، میگوییم این خانه برای فلانی ساخته میشود، این فرد بیسرپرست است و یا فرد دیگری که پنج بچه دارد و با پول کشاورزی دارد آنها را بزرگ میکند.

خبر جدید  تحقق 156 درصدی هدف‌گذاری صادراتی از طریق گمرکات هرمزگان

در بحث محرومیت منطقه باید بگویم که فضای اربابرعیتی هنوز در این منطقه حاکم است؛ یعنی یک عده کارگر دارند برای یک عده ارباب کار میکنند، ارباب کلی زمین و خانه دارد و زمینهای خود را به افراد نیازمند اجاره میدهد. مثلاً یکی از خانهها را که میخواستیم بسازیم اربابش اجازه نمیداد برای او خانه بسازیم. میگفت این رعیت من است و من اجازه نمیدهم برای او خانه بسازید. ما رفتیم نامه زدیم و پیگیری کردیم و الحمدلله خانهاش هم الان در حال ساخت است.

آنا: چه اقداماتی در عید ۹۸ در منطقه هشتبندی انجام دادید؟

خدمات عمرانی

سعادت: در ۱۲ روستای منطقه هشتبندی اقدام به ساخت خانههایی برای مستمندان کردیم و از جمله فعالیت عمرانیمان در منطقه، ساختن ۳۰ منزل مسکونی برای ایتام بود. صفر تا ۱۰۰ پروژهها هم توسط خود ما ساخته میشود؛ یعنی از یک ماه پیش که با کمک گروههای جهادی شروع کردیم منطقه را ساختن، الان ساختمانها در مرحله دیوارچینی هستند. ۵۰ درصد پروژههای عمرانی تکمیل شده و باقیمانده مراحل ساخت پروژه ها با همت گروه های جهادی بومی و مشارکت اهالی منطقه ادامه خواهدیافت و در پایان اردیبهشت ماه به اتمام خواهند رسید.

خدمات درمانی و پزشکی

همچنین، یک بیمارستان صحرایی در منطقه راهاندازی کردیم کهبا حضور ۵۳ دندانپزشک و استقرار ۲۰ یونیت دندانپزشکی در کلینیک سیار قرارگاه و نیز ۷ پزشک متخصص در رشته های چشم پزشکی، روانشناسی و… با هدف ویزیت، معاینه و درمان رایگان ۵۰۰۰ نفر از مردم منطقه و همچنین آموزش بهداشت صورت گرفت.

لذا خدمات دندانپزشکی از قبیل؛ ترمیم و عصبشکی در روستاهای منطقه بهصورت رایگان ارائه شد و نیز آموزش بهداشتی دهان و دندان به افراد داده شد.

خبر جدید  تقویت روحیه پژوهشی در دانشجویان با بازدید از دستاوردهای صنعتی

خدمات فرهنگی

از جمله فعالیتهای فرهنگی در منطقه، طرح شبی با شهدا بود که هر شب اعضای یکی از گردانها، خانه یک شهید برنامه اجرا میکردند؛ لازم به ذکر است که قرارگاه جهادی شهید کاظمی تهران شامل چندین گردان ۶۰ تا ۷۰ نفره است و در هر روستا یک گردان مستقر شد.

از دیگر برنامههای فرهنگی این قرارگاه ایجاد ایستگاههای صلواتی، برنامه سالتحویل، تهیه ۱۵ جهیزیه و کمک در برگزاری مراسم عروسی برای خانوادههای نیازمند بود.

همچنین ۴۰ طلبه از حوزههای آیتالله ناصری و آیتالله صدیقی و حوزه امام خمینی تهران، در مساجد و حسینههای منطقه مستقر شدند و در مراسم معنوی اعتکاف که با همکاری امامجمعه و سپاه منطقه و خود گروه جهادی حضور فعال داشتند. ضمناً مبلغان، حلقههای معرفت، جلسات رفع شبهات و کلاسهای احکام برگزار کردند.

خدمات ورزشی

از جمله خدمات ورزشی در منطقه هشتبندی هرمزگان، میتوان به برگزاری جام فوتسال، شطرنج و والیبال تحت عنوان جام ورزشی شهید خلیل تختینژاد که شهید مدافع حرم شاخص منطقه است، اشاره کرد. در این جام حدود ۱۰ تیم ثبتنام کردند و مراسم اختتامیه این جام در روز ۴ فروردین ۹۸ با حضور خانواده شهید خلیل تختی نژاد برگزار شد.

خدمات علمی و آموزشی

در بحث علمی آموزشی، رتبههای برتر کنکور از دانشگاههای تهران، شهید رجایی، شریف، امام صادق (ع) و دانشگاههای مختلف به همراه تعدادی از اساتید در منطقه حضور یافتند و در سه مدرسه برای ۲۰۰ نفر از دانشآموزان این منطقه اعتکاف علمی برگزار کردند. به این صورت که برای دانشآموزان متوسطه دوم در طرح اعتکاف علمی بهصورت شبانهروزی، کلاس کنکور برگزار شد و هزینههای غذا و سایر موارد بر عهده این گروه جهادی بوده است.

همچنین، پنج هزار کتاب کمکآموزشی برای تجهیز کتابخانهها و مدارس منطقه اهدا کردیم. تیم دیوارنویسی ما دیوارنویسی داخل مدارس، سطح شهر و روستاها را انجام داد که این دیوارنویسیها در حوزههای بهداشت، سخنان آقا و امام (ره)، یکسری مشکلات آسیبهای اجتماعی اینجا دارد که در مورد اینها هم دیوارنویسی انجام میدهند.

آنا: منبع مالی این گروه جهادی از کجا تأمین میشود؟

سعادت: ما یک بخشی را از خیرین تأمین کردیم. پویشی قبل از اردو به نام «پویش سرپناه» راهاندازی کردیم از طریق فضای مجازی و مبلغانمان داخل شهرهای مختلف، میرفتند به مساجد و به سراغ خیرین و برای ساختن این خانهها هزینه جمع میکردند که الحمدلله مبلغ قابلتوجهی هم جمع شد. یک بخشی از هزینهها هم از طریق ارگانها و سازمانهایی از قبیل سپاه و قرارگاه جهادی ستاد اجرایی فرمان امام، کمیته امداد تهیه شد.

خبر جدید  برنامه‌های سفر رئیس‌جمهور به هرمزگان

گروههای جهادی بیشتر همین فضای مردمی و خیرین را دارند. الان داخل منطقه که هستیم و این فضای قرارگاهی و گردانها را که راه انداختیم، الحمدلله مردم منطقه خیلی پایکار آمدند. منطقه کشاورزی است و میآیند و در کارها کمکمان میکنند، برخی امکانات اولیه را در اختیار میگذارند، چون این فضای فرهنگی بیرونیمان که فعالیت میکند، الحمدلله مردم پایکار شدند، حتی بخشی از هزینهها را خودشان متقبل میشوند.یکسری خیرین از داخل استان بودند و یکسری از خارج استان بودند.

آنا: در زمینه اشتغالزایی، مطالعات راهبردی و مشاورههای تخصصی چه فعالیتهایی داشتهاید؟

سعادت: بحث اشتغالزایی در این اردوی جهادی توسط دانشجویان رشته اقتصاد از دانشگاه امام صادق (ع) پیگیری و آمایش منطقهای و سرِ زمینی و شناسایی ظرفیتهای بالقوه و بالفعل انجام شد که در آن طرحها و ایدههایی به مسئولان منطقه و کشوری منتقل کردیم.

آنا: آیا مسئولین در جریان کارهای جهادی شما قرار گرفتند؟

سعادت: همیشه وقتی وارد یک منطقه میشویم سعی میکنیم پای مسئولان را به منطقه باز کنیم، چه مسئولان استانی و چه مسئولان کشوری، لذا در روزهای گذشته از مسئولین مختلفی همچون آقایان فتاح، کمرروستا و تراهی از کمیته امداد کشور، آقای زهرایی مسئول بسیج سازندگی کل کشور، آقای مفرد مسئول حرکتهای جهادی کشور، آقای میربیگی مسئول سازندگی سپاه محمد (ص)، آیتالله نعیمآبادی امام جمعه هرمزگان، سرهنگ سالاری فرمانده سپاه استان هرمزگان، برای بازدید از منطقه و فعالیتهای قرارگاه جهادی شهید کاظمی دعوت بهعمل آوردیم.

انتهای پیام/۴۱۲۲/


منبع :: http://ana.ir

0/5 (0 نقد و بررسی)
0/5 (0 نقد و بررسی)


شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

بانک پاسارگاد

خورشید ساحل

خورشید ساحل

پایگاه برخط حاضر،میزبان یکی از زیر سرویس های تخصصی پایگاه تحلیلی خبری شعار سال (shoaresal.ir ) بوده و بشکل فیدخوان، اقدام به انتشار اخبار انعکاس یافته در آن پایگاه تحلیلی و خبری می کند. در آینده ای نزدیک، زیرسرویس های تخصصی سایر سایت ها و پایگاه های خبری و همچنین خبرگزاری های منتخب، به این مجموعه اضافه خواهد شد. شایان ذکر است که پایگاه بر خط حاضر،هیچگونه دخالتی در محتوی اخبار بازنشر شده نداشته(بغیر از اخبار اختصاصی موردی و تغییرات جزیی در عنوان و لید خبر)، لذا مسئولیتی در قبال محتوای انعکاس یافته، متوجه این پایگاه نخواهد بود. با استناد به ماده 74 قانون تجارت الکترونیک مصوب 1382/10/17 مجلس شورای اسلامی و با عنایت به اینکه پایگاه حاضر، مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین جمهوری اسلامی ایران بر عهده منبع خبر و کاربران است .