به گزارش خبرگزاری برنا درهرمزگان؛ "اله مراد عفیفی پور" ضمن اعلام این خبر اظهار داشت: هم اکنون، پروژه احداث دایک(دیواره) استحصال بندر ابوموسی به طول ۸۵۰ متر و خشک سازی و تسطیح اراضی به مساحت ۸ هکتار آغاز شده است.

وی افزود: تعمیر و بازسازی کلی اسکله های شماره ۳ و ۴ بندر ابوموسی و اجرای بتن ریزی عرشه آنها در مراحل نهایی و پایانی قرار دارد.

به گفته عفیفی پور، در سال جاری عملیات احداث ساختمان های اداری بندر ، ساختمان مرجع دریایی و ساختمان فرعی تجسس و نجات دریایی آغاز می شود.

خبر جدید  قهرمانی تیم والیبال نشسته بانوان هرمزگان

مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان از مهم ترین برنامه های بندر ابوموسی در سال ۹۸ را ساخت ۲۰ واحدی مسکونی، باز سازی کلی و تعمیر ۲ عدد رم شناور و اسکله شماره ۶، همچنین احداث بازوی جنوبی موج شکن بندرگاه و افزایش تاج موج شکن فعلی برشمرد. وی یادآور شد: جزیره ابوموسی در فاصله ۴۲ مایلی جنوب بندر لنگه واقع شده و جنوبی ترین جزیره ایرانی خلیج فارس است. به گفته این مقام مسئول، این جزیره دارای جاذبه های دریایی زیادی بوده و هر ساله تعداد قابل توجهی از گردشگران به آن سفر می کنند. مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان تصریح کرد: علاوه بر این، جزیره

خبر جدید  اقتصاد مقاومتی درون زا، تنها راه حل مشکلات اقتصادی کشور/ پروژه های فرهنگی و اجتماعی، محور بودجه ۹۸ / گردشگری، عامل توسعه شهر

ابوموسی به لحاظ موقعیت جغرافیایی، دارای اهمیت بسیار زیاد و استراتژیک برای کشور است و از جنبه اهمیت دریایی به دلیل نزدیکی به آبراه های بین المللی و همچنین تردد شناورهای سنتی تجاری و صیادی در آبهای خلیج فارس از این منطقه به کشورهای حوزه خلیج فارس دارای اهمیت بسیاری است.

وی خاطرنشان کرد: ابوموسی در واقع نقش یک مرکز کنترل و نظارت بر ترددهای شناورها و حفظ حاکمیت دریایی سازمان بنادر و دریانوردی را در قلب خلیج همیشه فارس ایفا می کند.

خبر جدید  استفاده از آبشیرینکن بندرعباس نقطه عطف تولید آب در استان است/کاهش برداشت آب از منابع زیر زمینی میناب نخستین اولویت در شرق هرمزگان است