به گزارش خبرگزاری بُرنا در هرمزگان ؛ دکتر فریدون همتی در نشست کمیته ساماندهی و مدیریت سواحل استان هرمزگان عنوان کرد: از سال ۱۳۷۰ تاکنون تعداد ۱۰۵ مورد تقاضای دریافت مجوز جهت فعالیت و ایجاد تاسیسات از جمله در زمینه گردشگری و بنادر، در حوزه سواحل استان هرمزگان از سوی دستگاه های دولتی و همچنین بخش خصوصی ارائه شده است.

وی ادامه داد: طی دو سال اخیر با فعالیت و پیگیری خوب کمیته ساماندهی و مدیریت سواحل استان، تعداد ۴۷ مورد مجوز قانونی فعالیت در سواحل استان هرمزگان صادر شده است.

خبر جدید  بیش از 192 هزار گردشگر از ظرفیت های گردشگری قشم بازدید کردند

استاندار هرمزگان افزود: سیاست گذاری دقیق همراه با اجرای مناسب در راستای صدور مجوز و جلوگیری از فعالیت های غیرقانونی در سواحل، آثار مناسبی را طی سال های اخیر در استان هرمزگان به همراه داشته است.

همتی تصریح کرد: دستگاههای دولتی و مناطق آزاد که اقداماتی را در حوزه سواحل، جزایر و بنادر استان انجام دادهاند، ملزم به دریافت مجوز برای فعالیت از سوی سازمان بنادر و دریانوردی هستند.

خبر جدید  پرستاران رهروان راه حضرت زینب (س) هستند

وی گفت: براساس تصمیم اتخاذ شده در این نشست، این دستگاه ها تا پایان تیرماه سال جاری فرصت دارند تا مسائل خود در این حوزه را حل کنند و مجوز قانونی فعالیت را دریافت نمایند و در غیر این صورت سازمان بنادر و دریانوردی این اختیار را دارد که برخورد قانونی را با تخلفات انجام دهد.

خبر جدید  ورود سازندگان داخلی به فاز ۱۱ پارس جنوبی / نمی‌توانند با تحریم‌ها ایران را زمین بزنند

استاندار هرمزگان تاکید کرد: ساماندهی و مدیریت سواحل استان هرمزگان باید بر مبنای استاندارد، سیاست گذاری و راهبری دقیق و مشخص انجام شود.