به گزارش خبرگزاری بُرنا در هرمزگان ؛ محسن یکتاپور ارزش این میزان صادرات استان هرمزگان را بالغ بر ۱۶۶ میلیون دلار خواند.

وی با اشاره به اینکه بیشترین میزان صادرات آبزیان را ماهی یال اسبی با صادرات بالغ بر ۳۱هزار و ۳۰ تن و میگوی پرورشی با صادرات بالغ بر ۱۶هزار و ۳۰۰ تن به خود اختصاص داده اند گفت:خوشبختانه صادرات استان هرمزگان در سال ۹۷ نسبت به سال ۹۶ بالغ بر ۳۹ درصد رشد داشته است.

خبر جدید  تدوین شیوه نامه فعالیت تشکل های مردم نهاد در جزیره کیش

مدیر کل شیلات هرمزگان خاطر نشان شد بیشترین میزان صادارت آبزیان استان هرمزگان به کشورهای ویتنام، تایلند، تایوان، کره جنوبی ، سریلانکا، امارات، عمان، قطر،ا نگلستان، اوکراین و فرانسه انجام شده است.

یکتاپور یکی از ظرفیت های مهم کشور و استان برای توسعه صادرات را صنعت شیلات اعلام کرد و افزود: در این زمینه شیلات هرمزگان آمادگی همکاری و استقبال از سرمایه گذاران بخش خصوصی در فعالیت های شیلاتی به ویژه در راستای آبزی پروری،صید و صیادی و عمل آوری آبزیان را دارد.

خبر جدید  استفاده از آبشیرینکن بندرعباس نقطه عطف تولید آب در استان است/کاهش برداشت آب از منابع زیر زمینی میناب نخستین اولویت در شرق هرمزگان است

وی با بیان اینکه صادرات آبزیان به ویژه آبزیانی که در ایران مصرف خوراکی ندارند، یکی از راههای موثر برای ارز آوری در کشوراست تصریح کرد: افزایش تولید، افزایش ارزش افزوده، رقابتی کردن محصولات برای حضور در بازارهای جهانی، افزایش اشتغال و توسعه اقتصاد کشور از جمله مزایای توسعه صادرات است.

خبر جدید  غرفه پارک فناوری هرمزگان در نمایشگاه هفته پژوهش و فناوری برتر شناخته شد/تجلیل از فناور برتر پارک هرمزگان

گفتنی است استان هرمزگان با حمایت دولت تدبیر و امید و به همت مجموعه شیلات هرمزگان توانسته جایگاه برترین استان شیلاتی کشور در تولیدات آبزی پروری،صادرات، صید و صیادی کشور را به خود اختصاص دهد.