به گزارش خبرگزاری برنا در هرمزگان ؛ دکتر ایرج حیدری در کارگروه تنظیم بازار استان با حضور مدیران ستادی استانداری ، فرمانداران و اعضای کارگروه تنظیم بازار استان، خاطرنشان کرد: با توجه به شرایط ویژه کشور و جنگ اقتصادی که دشمنان علیه کشور به راه انداخته اند عبور از این شرایط حساس نیازمند تلاش و کار شبانه روزی و جهادی است.

وی افزود: با وجود فشار های همه جانبه دشمنان ، ملت ایران در دفاع از نظام و انقلاب همانند ابتدای انقلاب و دوران دفاع مقدس در صحنه هستند و در ۲۲ بهمن امسال شاهد حضور بی نظیر مردمی در دفاع از انقلاب و نظام بودیم .

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری هرمزگان گفت: حضور مثال زدنی مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن مسئولیت ما مسئولین را سنگین کرده است و باید برای حل مشکلات مردم شبانه روز تلاش کنیم و در این زمینه زمان نشناسیم.

حیدری تصریح کرد: فرمانداران به عنوان نماینده عالی دولت نقش مهمی در مدیریت و راهبری شهرستان ها دارند و مدیران اجرایی موظف به همراهی و همکاری با فرمانداران برای پیشبرد امور مردم در شهرستان های استان هستند.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری هرمزگان گفت: فرمانداران در حوزه های مختلف برنامه های عملیاتی داشته باشند و این برنامه ها خروجی آنها برای مردم ملموس باشد.

وی گفت: نظارت دقیق بر پروژه های عمرانی در شهرستان ها وظیفه مهم دیگر فرمانداران است که باید در دستور کار قرار گیرد.

حیدری تصریح کرد: فرمانداران نظارت به عملکرد تمامی دستگاه های اجرایی در شهرستان ها را ارتقاء بخشند.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری هرمزگان اظهار داشت: با توجه به شرایط ویژه کشور فرمانداران در تمام ساعات شبانه روز در میدان باشند و نظارت به بازار را جدی بگیرند.

خبر جدید  لغو تعطیلی پنج شنبه های شهرداری بدستور شورای شهر نبوده است ، / تصمیمات اینچنینی شهرداری میبایست با هماهنگی شورا صورت پذیرد.

وی گفت: نظارت بر صید و عرضه ماهی در مناطق مختلف استان موضوع مهم دیگری است که فرمانداران در سطح شهرستان های استان باید در دستور کار خود قرار دهند.

حیدری خاطرنشان کرد: در حوزه اقتصادی پیگیری جدی پروژه های سرمایه گذاری در سطح استان و رفع موانع پیش روی این حوزه موضوع مهم دیگری است که فرمانداران باید نسبت به آن اهتمام ویژه به خرج دهند.

وی گفت : افزایش نظارت ها و تسریع در امور فعالیت های اقتصادی و جذب سرمایه گذاری در شهرستان های استان از موضوعاتی است که مورد تاکید ویژه جناب آقای دکتر همتی استاندار محترم استان است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری هرمزگان افزود: ستاد تنظیم بازار و اعضای کارگروه با فرمانداران هماهنگ باشند و فرمانداران شخصا بر امور ستاد تنظیم بازار در شهرستان های نظارت کنند.

حیدری تصریح کرد : جلسات متناظر شهرستانی ستاد تنظیم بازار در سطح شهرستان های استان با خروجی مناسب برگزار گردد و عملکرد کارگروه های شهرستانی به صورت مرتب رصد و ارزیابی می گردد.

وی خاطرنشان کرد : هر چه مراجعه مردمی از شهرستان ها به مرکز استان کمتر باشد نشانه بهبود عملکرد و پیگیری امورات مردم در شهرستان های استان است و هرچه مراجعه ات به استانداری بالا باشد نشانه ضعف دستگاه های اجرایی می باشد.

حیدری خاطرنشان کرد: فرمانداران شبکه اطلاع رسانی قوی در شهرستان ها ایجاد و به صورت مرتب در جریان آخرین اخبار و وقایع شهرستان خود باشند و در این رابطه از ظرفیت شوراها و دهیاران بهره ببرند.