به گزارش خبرگزاری بُرنا در هرمزگان ؛ هوشنگ ملایی عنوان کرد: شرایط موجود و کمبود های آبی نشان از اهمیت ویژه آب در استان دارد که این مسئولیت را برای ما سنگین تر میکند.

وی در ادامه طی توضیحاتی در خصوص خشکسالی های اخیر و کمبود بارش در استان گفت: سال گذشته سال بسیار خشکی را تجربه کردیم و متوسط بارش کمتر از ۶۰ میلیمتر بوده، عمده بارش در غرب و جزایر استان بوده و مناطق شرق و غرب که عمده سدها و منابع آبهای شیرین و زیرزمینی در آنها قرار دارد کمترین میزان بارش را داشتهاند.

خبر جدید  تاکید مدیر عامل شرکت آب منطقه ای بر توسعه خدمات الکترونیکی

این مقام مسئول ادامه داد: با توجه به برگزاری جلسات متعدد در شورای حفاظت آب و تصمیم هایی که گرفته و ابلاغ شد، ۲۰ درصد از سهم زیر کشت استان به دلیل مشکلات آبی کاهش می یابد.

مدیر عامل شرکت آب منطقه ای هرمزگان توضیح داد: بر اساس قوانین شرکت آب منطقه ای و جهاد کشاورزی میتوانند بر حسب نیاز در راستای جلوگیری از وقوع مشکلات در بخش منابع و مصارف آب تصمیمات جدید اتخاذ کنند.

خبر جدید  کمبود آب بحران های اجتماعی را به همراه دارد

ملایی درباره تعیین تکلیف چاه های فاقد پروانه و ساماندهی آنها بیان کرد: تا کنون برای تعداد ۲۷۸ چاه حکم صادر شده، ۷۸ چاه پر شده است، ۱۹۲ پرونده در انتظار حکم هستند همچنین از هزار و ۶۹۳ چاه فرم پنج، هزار و ۸۲ فقره تعیین تکلیف و ۶۱۱ پرونده همچنان در حال بررسی است.

وی در پایان خاطر نشان ساخت: چاه های غیر مجاز بلای سفره های آب زیر زمینی هستند که از این رو باید هر چه سریعتر با مجوز قضایی پلمپ شوند.

خبر جدید  با عمل به مسئولیت‌های اجتماعی؛ گام‌های ماندگار منطقه ویژه اقتصادی خلیج فارس

در ادامه این نشست ابوالفتح ابوالهادیدادستان عمومی و انقلاب مرکز استان هرمزگان عنوان کرد: قوه قضاییه در راستای رفع مشکلات چاه ها و کم آبی بی شک در کنار شرکت آب منطقه ای خواهد بود و در این زمینه هیچ کوتاهی نخواهد داشت.

وی افزود: نیروی انتظامیی با مجوز های لازم از سوی قوه قضاییه در کنار شرکت آب منطقه ای مسئولیت های لازم را انجام خواهد داد.