به گزارش خبرگزاری برنا در هرمزگان ؛ دکتر ایرج حیدری در آئین جشنواره سنتی محلی سور، سرنا، زندگی در شهر تیرور شهرستان میناب با اشاره به قدمت بالای تمدنی ایران اسلامی، عنوان کرد: کشور ایران اسلامی مهد تمدن در جهان می باشد و دنیا به خاطر این تمدن فاخر سر تعظیم فرو می آورد.

وی گفت: تمدن ایران اسلامی از چنان قدمتی برخوردار است که در ۱۵۰۰ سال پیش در این تمدن تاریخی فعالیت های پزشکی وجود داشته است و کشورهای غربی برای رسیدن به این سطح از تمدن تاریخی فاصله زیادی دارند.

خبر جدید  برگزاری دوره آموزشی پیشگیری از آسیب های اجتماعی با موضوع "مهندسی خانواده" در اداره کل تعاون و کار هرمزگان

سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان گفت: ایران اسلامی نه تنها در حوزه تمدنی بلکه در حوزه فرهنگ و موسیقی ، ارزش های والای انسانی و اجتماعی از جایگاه ویژه ای برخوردار است و دارای گذشته ای پر افتخار است.

حیدری گفت: موسیقی های سنتی و محلی همچون سور، سرنا و زندگی منافاتی با ارزش های اعتقادی و اسلامی ندارند و باید با برقراری ارتباط بین گذشته و امروز دستاوردهای های هنری به ویژه فرهنگ و هنرهای محلی خود را حفظ کنیم.

خبر جدید  اختصاص یک درصد اعتبارات ادارات دولتی به ورزش استان

وی با قدردانی از برگزاری جشنواره سنتی و محلی سور، سرنا و زندگی، خاطر نشان کرد: از همه دست اندرکاران برگزاری این جشنواره موسیقی محلی به ویژه اهالی شهر تیرور قدردانی می کنم.