به گزارش خبرگزاری بُرنا در هرمزگان ؛ دکتر سید حسین داودی ضمن تشکر از تلاش های نظام پرستاری استان خصوصا شرق استان بیان کرد: سبقه و ریشه و تاریخ ما پیشکسوتان پرستاری هستند و دستان این عزیزان و شما پرستاران را می بوسم.

وی با اشاره به تلاش های بی دریغ دکتر هاشمی وزیر سابق بهداشت در برنامه تحول نظام سلامت ابراز کرد: دکتر نمکی بعنوان سرپرست جدید وزارت بهداشت بر ادامه این طرح مهم و ارزشمند تاکید داشته و به این موضوع بعنوان یک رویکرد مهم در دولت نگاه ویژه ای دارد.

مهندس اکرمی معاون سیاسی امنیتی استانداری هرمزگان ضمن تبریک روز پرستار گفت: پرستاران را هرگز فراموش نکنیم؛ در طول روزهای و ماههای سال به یادشان باشیم چرا که بعنوان تلاشگران و زحمت کشان خط مقدم درمان هستند.

مهندس اکرمی ابراز کرد: متولیان امر، نمایندگان مجلس و مجموعه دولت در فضای همدلی، گفت و گو و نظرات و دیدگاههای پرستاران را با جان و دل بشنوند و مشکلات و دغدغه های این عزیزان را حل کنند.

خبر جدید  با کمبود تخت های مراقبت های ویژه در هرمزگان مواجهیم

وی اظهار داشت: از وظایف مهم نظام صنفی پرستاران پیگیری مطالبات این قشر از مجموعه بهداشت و درمان است؛ لذا مسئولین نظام پرستاری به دنبال موضوعات مختلفی که متوجه قشر پرستار است و در اداره بهتر مراکز درمانی تاثیر گذار خواهد بود ؛ باشند.

احمد مرادی نماینده مردم بندرعباس، حاجی آباد، قشم و بندر خمیر در مجلس شورای اسلامی به اهمیت خواسته ها و انتظارات جامعه پرستاری از مسئولین تاکید کرد و گفت: همه ما از بدو تولد خواسته یا ناخواسته به مراکز درمانی مراجعه می کنیم و از نزدیک شاهد خدمت صادقانه این عزیزان هستیم ؛ آن چیزی که در ذهن ما ماندگار می شود، حس هم نوعی و مهربانی است و باید قدردان همه پرستاران باشیم.

خبر جدید  مدیر املاک و اراضی شهرداری بندرعباس معارفه شد

مرادی با اشاره به کمبود نیروی پرستار در بسیاری از مراکز درمانی کشور تصریح کرد: باتوجه به این موضوع بار سنگین درمانی به دوش کسانی است که حضور دارند و در حال تلاش هستند.

وی خاطر نشان کرد: کمیسیون بهداشت و درمان محلی برای پیگیری مسائل و مشکلات این حوزه است و بنده بعنوان نماینده مجلس شاهد تلاش و پیگیری های همکارانم در این حوزه هستم؛ در نتیجه باید بیشتر تلاش کنیم و میزان رضایتمندی از حوزه بهداشت و درمان را بالا ببریم.

مرتضی حکمتی رییس هیئت مدیره نظام پرستاری شرق استان از کسب مقام برتر کشوری در بین هیئت های مدیره پرستاری کشور توسط مجموعه پرستاری شرق هرمزگان خبر داد و گفت: این موضوع افتخار بزرگی است که هرمزگان توانسته در کنار هیئت های مدیره اصفهان، شیراز و سایر کلان شهرهای کشور بدست آورد.

حکمتی افزود: برای نخستین بار پرستاران ما در یک برنامه ملی و سراسری شرکت کردند و به همه این نوید را دادند که پرستاری در جامعه زنده است.

خبر جدید  نشست مدیر کل میراث فرهنگی هرمزگان و فرماندار رودان

وی خاطر نشان کرد: افتخار دیگری که نصیب بنده و مجموعه نظام پرستاری شرق استان شد؛ کسب نشان خادم الرضا به نمایندگی از طرف اعضاء نظام پرستاری بود. از دیگر اقدامات نظام پرستاری شرق استان توزیع بسته های حمایتی غذایی و لوازم التحریر در بین محرومین منطقه می باشد.

این مراسم با حضور اکرمی معاون سیاسی امنیتی استانداری هرمزگان، مرادی نماینده مردم استان در خانه ملت، دکتر داودی رییس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان، اعضای هیئت رییسه دانشگاه، روسای هیئت مدیره نظام پرستاری بندرعباس و شرق استان و جمع کثیری از پرستاران شاغل در مراکز درمانی هرمزگان در سالن فارابی مجتمع آموزشی، پژوهشی درمانی پیامبر اعظم(ص) برگزار شد.