به گزارش خبرگزاری برنا در هرمزگان ؛دکتر حمید رضا بهزادی بیان داشت : مالاریا یک بیماری عفونی است که به علت حضورانگل پلاسمودیوم درخون ایجاد می شود .این انگل ها از راه گزش پشه آنوفل وارد بدن انسان می شوند.

دکتر بهزادی افزود : پشه آئدس به دلیل توانایی قابل توجهی که در منطبق کردن خود با تغییرات در محیط زندگی را دارد پشه فرصت طلب نامیده می شود و عامل چهار بیماری تب دنگی ، تب زرد ، زیکا و چیکونگونیا است .

مدیر شبکه بهداشت و درمان ادامه داد: همکاری بین مرکز بهداشت و مبادی ورودی شامل بنادرحمل و نقل و کشتیرانی و فرودگاه های بین الملی جهت تله گذاری و صید احتمالی تخم، لارو و بالغ پشه آئدسی که وارد شده بوسیله اویتراپ های ساخته شده و چک هفتگی تله ها که اکنون در اسکله بهمن انجام می شود و لازم است در اسکله های کاوه، کندالو، سلخ و باسعیدو نیز انجام گردد.

خبر جدید  ورود بیش از ۶۴۰ هزار مسافر به شهرستان قشم

وی ابراز کرد: مراقبت انسانی مراکز بهداشتی و درمانی و مشکوک بودن به تب یا همراه با درد مفاصل که مخصوصا از مناطق پر خطر بیماری که در کشورهای همسایه ایران بخصوص پاکستان و افغانستان) مشاهده شده است وارد کشور شده اند.

دکتر بهزادی عنوان کرد: آموزش به عموم مردم در خصوص عدم نگهداری آب های بلا استفاده مانند آب کولر که ژیت لاروی می شود. همکاری بهداشت محیط و شهرداری ها در زهکشی آب های مانده ، از مواردی هستند که از وقوع بیماریهای منتقله از پشه آئدس جلوگیری می کند .

خبر جدید  مسیر دریایی هندوستان- قشم افتتاح شد

وی با اشاره به خدمات انجام شده از سوی شبکه بهداشت بیان داشت : طرح سلامت نوروزی از ۱۵ اسفند شروع و تا ۱۵ فروردین ادامه خواهد داشت . در این طرح ۱۰ اکیپ در ۳ شیفت صبح ، عصر و شب جهت بازرسی محیطی در سطح شهرستان مستقر می باشند .

شورای سلامت و امنیت غذایی شهرستان قشم با حضور مدیر شبکه بهداشت ودرمان ، معاون فرماندار و روسای ادارات در سالن فرمانداری شهرستان قشم برگزار شد.

خبر جدید  بی تفاوتی شبکه بهداشت و درمان قشم به جزیره هنگام