به گزارش خبرگزاری بُرنا در هرمزگان ؛ جمشید عیدانی در راستای طرح احیا و تعادل بخشی در دیدار با ائمه جماعات و روحانیون سازمان تبلیغات اسلامی هرمزگان گفت: این تنش تبعات متعددی دارد از جمله اسباب بروز آسیب های اجتماعی را فراهم می کند ضمن اینکه وقوع جرائمی نیز به دنبال دارد.

وی در ادامه تصریح کرد: یکی بحث آسیب های اجتماعی مثل حاشیه نشینی، بیکاری و فقر، کمبود منابع غذایی تولید داخل است که می تواند علت وقوع جرائم مرتبط بعدی باشد و از طرفی سبب وقوع جرائمی مانند بهره برداری غیر مجاز از آب می شود.

خبر جدید  راه اندازی سیستم san در منطقه خلیج فارس

این مقام مسئول افزود: مهاجرت بحث بسیار جدی است که به رغم سیاستهای کلان نظام مبنی بر توانمند سازی روستاها، جلوگیری از مهاجرت و احیانا ایجاد فضای مهاجرت معکوس از شهر به روستا، کمبود آب جلوی این سیاست را می گیرد و ما را با مهاجرتهای پر تعداد مواجه می کند.

خبر جدید  حدود 40 هزار هکتار مقابله با اثرات بیابانزایی دستاورد برجسته انقلاب اسلامی است

عیدانی اضافه کرد: مشکل کم آبی و آلودگی آب آشامیدنی می تواند تاثیر گسترده ای را بر روند افزایش مهاجرت و تغییر مشاغل، افزایش تنش های اجتماعی به وجود آورد.

وی بیان کرد: برای آنکه بتوان با این بحران مبارزه کرد باید به مدیریت یکپارچه منابع آب کشور، داشتن چشم انداز مدیریت آب در سال های آینده، اصلاح و تغییر روش های آبیاری کشاورزی از روش سنتی به روش مدرن و صرف جویی در منابع آب در تمام بخش ها و فرهنگ سازی پرداخت.

خبر جدید  ستاره خلیج فارس، برند برتر ملی

معاون حفاظت و بهره برداری از منابع آب شرکت آب منطقه ای هرمزگان در پایان تاکید کرد: روحانیون میتوانند در زمینه آگاهی رسانی و جلوگیری از پدید آمدن آسیب های اجتماعی بسیار تاثیر گذار باشند.