به گزارش خبرگزاری بُرنا در هرمزگان ؛ عملیات ساخت بیمارستان ۲۶۴ تختخوابی ستاره خلیج فارس در حال پیگیری است و با توجه به حساسیت این پروژه برای مردم شریف هرمزگان به ویژه مردم شهر بندرعباس، گزارش اقدامات صورت گرفته تا پایان پاییز سال جاری به حضور همشهریان گرانقدر تقدیم میشود.

گفتنی است این بیمارستان با زیربنای نهایی ۲۶ هزار و ۵۰۰ مترمربع در محوطهی ساختمان اصلی بیمارستان شهید محمدی بندرعباس در حال ساخت است تا بتواند به سهم خود کاستیهای بخش بهداشت و درمان استان را جبران کند.

خبر جدید  فولاد هرمزگان پیشتاز در مسولیتهای اجتماعی

این بیمارستان با احتساب زیرزمین دارای هفت طبقه است و شامل بخش های آزمایشگاه فیزیولوژی(پاراکلینیک قلب، پاراکلینیک مغز و اعصاب، پاراکلینیک ریه)، فیزیوتراپی، ده اتاق عمل، داروخانه، سالن اجتماعات و بخش آموزشی با ۳۵۰ صندلی، ICU، POST CCU، CCU و POST ICU ، تأسیسات، تصویربرداری، امحاء زباله، انبار مرکزی، رختشوخانه، استریل مرکزی، آشپزخانه، غذاخوری و رختکن مرکزی کارکنان می شود.

در بیمارستان نفت ستاره خلیج فارس بخش اندوسکوپی شامل قسمتهای اندوسکپی، برونکوسکپی، کلونوسکپی و بخش تصویربرداری شامل ماموگرافی، فلوروسکپی و OPG است و توزیع تختها نیز به صورت ۱۶۸ تخت بستری در هفت بخش ۲۴ تختخوابی، ۷۰ تخت مراقبت ویژه و مراقبت ویژه متوسط و ۳۶ تخت بستری بخش ایزوله است.

خبر جدید  سازمان محیط زیست در تعطیلی مجتمع بندری بندرخمیر مقصر نیست

ساخت پروژهی بیمارستان نفت ستاره خلیج فارس از تاریخ ۰۱/۰۵/۱۳۹۷ به همت شرکت نفت ستاره خلیج فارس آغاز شد و در وضعیت کنونی این پروژه نزدیک به ۱۵ درصد پیشرفت داشته است. شایان ذکر است مطالعات فاز یک در بخش معماری، سازه، تأسیسات مکانیکی و تاسیسات برقی، عملیات اجرایی خاکبرداری، اجرای عایق GCL زیر بستر فونداسیون، اجرای بتن مگر اول سازه اصلی و آرماتوربندی و قالب بندی فونداسیون اجرا شده و دیگر اقدامات برای تحویل این هدیهی سلامت به مردم شریف هرمزگان در حال پیگیری است.

خبر جدید  برگزاری کارگاه آموزشی میراث ناملموس ویژه راهنمایان گردشگری هرمزگان

شرکت نفت ستاره خلیج فارس با متعهد دانستن خود در برابر یکایک هرمزگاننشینان ارجمند این وعده را میدهد که به سهم خود در عمل به مسئولیتهای اجتماعی کوتاهی نکند و تا پایان بر اجرای کیفی و تجهیز این پروژهی عظیم درمانی اهتمامی ویژه داشته باشد.