به گزارش خبرگزاری برنا درهرمزگان؛ علی رضایى در آیین تکریم و نکوداشت پروفسور عبدالمجید ارفعى، بیان کرد: زمانى که به زندگى این استاد گرانقدر مى نگرم به این مى اندیشم که با توجه به دید و نگاه جامعه آن دوره، تحصیل در چه جایگاهى بوده است و پروفسور چگونه در خلاف جهت آب شنا کرده است.

وى با بیان این که متاسفانه در حوزه زبانشناسى هیچ کارى نکرده ایم، ادامه داد: اگر ملک الشعراى بهار نمى نوشت و خانعلى آثارش را ثبت نمى کرد، وضعیت امروز زبانشناسى وخیم تر از این بود.

خبر جدید  بیش از یک میلیون نفر ازجاذبه های گردشگری هرمزگان بازدید کردند

رضایى با اشاره به این که کمبود منابع در این حوزه بیداد مى کند، افزود: حال که منابعمان کم است و در خاک و زمان دفن شده اند باید از حضور اساتیدى چون پروفسور ارفعى استفاده برد.

این استاد تاریخ شناس تصریح کرد: در حقیقت حال که به اهمیت و جایگاه این استاد بزرگ هرچند دیر پى برده ایم، باید از چنین نعمتى استفاده و دانش وى را به دانشگاه بکشانیم.

خبر جدید  تیم بسکتبال دانش آموزی هرمزگان قهرمان کشوری شد

وى تاکید کرد: برخى اختلافات نظر ها میان یافته ها وجود دارد اما با علم پروفسور مى توان به این اختلاف نظر ها تا حد بسیار زیادى خاتمه داد.

رضایى بیان کرد: مى گویند زبان ما عربى است و باید آن را ریشه یابى کرد آیا زبانى که زنده است و به آن توجه شده است یا که باید به زبان هاى اصیل تر و قدیمى تر مانند زبان کردی و ایلامى توجه شود.

خبر جدید  کمک بیش از 21 میلیارد تومانی حامیان هرمزگانی در قالب طرح اکرام ایتام و محسنین

وى در پایان گفت: پروفسور ارفعى، شرف و کرامت این علم نه تنها در استان بلکه در سطح کشور و حتى دنیا است و باید قدر این نعمت بزرگ را دانست.