پنج شنبه ۳ تیر ۱۴۰۰

پایگاه برخط حاضر،میزبان یکی از زیر سرویس های تخصصی پایگاه تحلیلی خبری شعار سال (shoaresal.ir ) بوده و بشکل فیدخوان، اقدام به انتشار اخبار انعکاس یافته در آن پایگاه تحلیلی و خبری می کند. در آینده ای نزدیک، زیرسرویس های تخصصی سایر سایت ها و پایگاه های خبری و همچنین خبرگزاری های منتخب، به این مجموعه اضافه خواهد شد. شایان ذکر است که پایگاه بر خط حاضر،هیچگونه دخالتی در محتوی اخبار بازنشر شده نداشته(بغیر از اخبار اختصاصی موردی و تغییرات جزیی در عنوان و لید خبر)، لذا مسئولیتی در قبال محتوای انعکاس یافته، متوجه این پایگاه نخواهد بود. با استناد به ماده 74 قانون تجارت الکترونیک مصوب 1382/10/17 مجلس شورای اسلامی و با عنایت به اینکه پایگاه حاضر، مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین جمهوری اسلامی ایران بر عهده منبع خبر و کاربران است .
خورشید ساحل اخبار بندر انعکاس اخبار برگزیده استان هرمزگان و شهرستان ها اخبار بندر
وزارت نفت متولی سلامت هوا در عسلویه شود

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان بوشهر گفت: باتوجه به تعدد تاسیسات مربوط به شرکت های نفت، گاز و پتروشیمی در منطقه پارس جنوبی برای تعیین میزان نقش این شرکت ها در آلودگی های زیست محیطی وزارت نفت متولی هوای محیط در عسلویه شود. شعارسال: مدیرکل حفاظت محیط زیست استان بوشهر گفت: باتوجه به تعدد تاسیسات […]

امضای دو قرارداد برای فعال سازی طرح های پتروشیمی منطقه ویژه پارسیان

تفاهم نامه واگذاری طرح پتروشیمی GTX پارسیان و احداث نیروگاه تا ظرفیت پنج هزار مگاوات در منطقه ویژه صنایع انرژی بر پارسیان با سرمایه گذاری شرکت نفت و گاز مپنا امضا شد. شعار سال: تفاهم نامه سرمایه گذاری میان مجتبی غروی مدیرعامل شرکت نفت و گاز مپنا و حسن شاهرخی مدیرعامل منطقه ویژه صنایع انرژی […]

کد خبر:33801
تاریخ انتشار:20 ژانویه 2019 - 1:16 ق.ظ
پرينت خبر:

۷۶۶ پروژه فعال سرمایه گذاری در هرمزگان در حال اجرا است

بندرعباس – مدیرکل جذب و حمایت از سرمایه گذاری استانداری هرمزگان گفت: بیش از ۷۶۶ پروژه فعال به ارزش ۳۳ هزار میلیارد تومان و با اشتغال زایی بیش از ۳۴ هزار نفر در استان هرمزگان در دست اجرا است.

۷۶۶ پروژه فعال سرمایه گذاری در هرمزگان در حال اجرا است

به گزارش خبرنگار مهر، مسعود هندیان بعدازظهر شنبه در نشستی با خبرنگاران در تشریح اهمیت استان هرمزگان برای اجرای طرح های سرمایه گذاری عنوان کرد: هرمزگان به عنوان یکی از استان های هدف و مقصد برای سرمایه گذاری در سال های اخیر توانسته است سهم بزرگی از سرمایه گذاریها را در سطح ملی و منطقه ای جذب نماید.

وی افزود: روند سرمایه گذاری در استان هرمزگان دارای پیشرفت قابل توجهی بوده است و در حال حاضر طرح های مهمی در حوزه های مختلف اقتصادی و سرمایه گذاری در دست اجرا می باشند که با اجرای آنها شاهد تغییرات اساسی در زمینه اشتغال خواهیم بود.

مدیرکل دفتر جذب و حمایت از سرمایه گذاری استانداری هرمزگان خاطرنشان کرد: سرمایه گذاری تابعی از میزان ریسک است، هرچه ریسک سرمایه گذاری کمتر باشد صاحب سرمایه شجاعت بیشتری برای سرمایه گذاری پیدا می کند.

هندیان در همین رابطه تصریح کرد: سرمایه گذاران خارجی با بررسی شاخص های سرمایه گذاری در هر جامعه ای، تصمیم به سرمایه گذاری گرفته و نسبت به آن اقدام می نمایند و شاخص هایی مانند بهبود کسب و کار، بهره وری، ریسک پذیری، توسعه منابع، رونق اقتصادی، دانش و مهارت، حاکمیت قانون، توسعه منابع انسانی در تحقق این مهم نقش بسزایی دارند.

وی در خصوص راههایی کاهش ریسک سرمایه گذاری گفت: وجود روابط اجتماعی، ساختار، جمعیتی مناسب، رفتار سیستمی و انسانهای سازمانی می تواند ریسک سرمایه گذاری را کاهش دهد.

مدیر کل دفتر جذب و حمایت از سرمایه گذاری استانداری هرمزگان افزود: از طرفی برای جذب و اختصاص سهم بیشتری از سرمایه گذاری ها درکشور باید زیرساخت ها را ارتقاء دهیم.

هندیان تصریح کرد: ثبات اقتصادی، سیاسی و برخورداری از صلح، آرامش و امنیت داخلی ، حمایت دولت ، برخورداری از موقعیت جغرافیایی و مکانی مناسب ، پذیرفتن هدف های آزاد سازی اقتصادی و برخورداری از قوانین و مقررات مناسب، برخورداری از آزادی نقل و انتقال سرمایه، قوانین کار همسو با بخش خصوصی و سرمایه گذاری ، تاسیسات زیربنایی، لجستیک ، حمل و نقل و خطوط ارتباطی ، دسترسی به امکانات، نیروی کار ماهر ، دسترسی به مواد خام ، دسترسی به بازار مصرف مناسب، سهولت انجام کسب و کار، قابلیت اطمینان از زیرساخت ها، موسسات و شرکت های بیمه ای ، خطوط ارتباط مخابراتی و اینترنی، مراکز آموزشی ، زمین مناسب، ثبات قوانین و مقررات، عدم وجود بوروکراسی اداری و اجرایی، مکان یابی درست، منابع انسانی کار آمد، بازدهی نیروی کار، قوی بودن سیستم های خدمت رسان، تخصیص اعتبارات لازم، وجود شرکت های حرفه ای مشاوره ای ، منابع انرژی، مالیات ها، عوارض، هزینه های تولید و قیمت تمام شده کالا، کادر مدیریت، سطح فساد، امنیت و میزان جرم ، وجود ساختار اجتماعی و سیاسی مناسب، فرهنگ سازی رفتار توسعه ای و اصلاح رفتارهای جمعیتی از مواردی هستند که می توانند در جذب سرمایه گذاری موثر باشند.

خبر جدید  شکوفایی جلبکی «نوکتی لیکا» از دریای عمان به سمت خلیج‌فارس درحال پیشروی است

وی اظهار داشت: هفت عامل مهم سرمایه گذاری شامل سرمایه، نیروی انسانی، مواد اولیه ، انرژی، تکنولوژی، توان بهره وری، حمل و نقل در استان هرمزگان متمرکز شده است و این عوامل سرعت سرمایه گذاری ها را بالا برده است.

مدیر کل دفتر جذب و حمایت از سرمایه گذاری استانداری هرمزگان گفت: هدف اصلی مدیران استان ایجاد توازن و ارتقاء شاخص های اقتصادی و سرمایه گذاری و زیرساخت های آن در نقاط مختلف بخصوص در شرق و غرب استان می باشد.

هندیان خاطرنشان کرد: براساس گزارش مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی در سال ۹۶ در ارزیابی ۲۱ مولفه پیمایش سرمایه گذاری، استان هرمزگان در ردیف ۱۲ و براساس ۸ نماگر در رتبه ۵ کشور قرار داشته است.

وی افزود: براساس نماگر ثبات اقتصادی استان هرمزگان در رتبه دوم کشور ، در فرهنگ وفای به عهد و صداقت و درستی، رتبه سوم ، شفافیت و سلامت اداری، رتبه ششم ، مصونیت جان و مال شهروندان از تعرض رتبه چهارم و براساس شاخص های ملی امنیت سرمایه گذاری نیز رتبه چهارم را در کشور دارد.

خبر جدید  استاندار هرمزگان دستور توزیع گوشت وارداتی را صادر کرد

مدیر کل دفتر جذب و حمایت از سرمایه گذاری استانداری هرمزگان اظهار داشت: بر اساس گزارش پژوهشکده مطالعات توسعه سازمان جهاد دانشگاهی تهران، منتشره شهریور ۹۷، در خصوص پایش شاخص های ملی محیط کسب و کار در راستای سنجش و ارتقای بهره وری در سال ۱۳۹۶، شاخص ثبت مالکیت استان هرمزگان با امتیاز ۵۲.۶ رتبه ۱۳ ،در شاخص الزام آور بودن اجرای قراردادها با امتیاز ۵۷.۲ رتبه ۱۵، در شاخص سرمایه اجتماعی با امتیاز ۱۴.۶ رتبه ۱ را در کشور دارد.

وی در تشریح اهم اقدامات و فعالیت های حوزه سرمایه گذاری استان در ۹ ماهه سال جاری خاطرنشان کرد: در استان هرمزگان بیش از ۷۶۶ پروژه فعال به ارزش ۳۳ هزار میلیارد تومان و با اشتغال زایی بیش از ۳۴ هزار نفر در دست اجرا می باشد.

هندیان در همین رابطه گفت: در مناطق ویژه اقتصادی نیز ۶ میلیارد دلار طرح و پروژه در دست اجرا می باشد که نشانگر اهمیت جذب سرمایه گذاری در استان بوده است.

مدیر کل دفتر جذب و حمایت از سرمایه گذاری استانداری هرمزگان تصریح کرد : در سال۹۷، بیش از ۱۵۶ طرح سرمایه گذاری جدید از طریق دفتر جذب و حمایت از سرمایه گذاری پیگیری و به مرکز خدمات سرمایه گذاری ارسال و در پنجره واحد سرمایه گذاری ثبت شده است که با اجرایی شدن ۲۴ طرح مهم آن بالغ بر ۶۲/۵ میلیارد یورو به صورت ارزی و ۱۹ هزار و ۸۵۰ میلیارد تومان به صورت ریالی سرمایه گذاری جدید در استان و بیش از ۱۲ هزار اشتغال به صورت مستقیم ایجاد خواهد شد.

مدیرکل دفتر جذب و حمایت از سرمایه گذاری استانداری هرمزگان در خصوص مهمترین طرح های سرمایه گذاری استان خاطرنشان کرد: پترو پالایش مکران، اسید سولفوریک، روغن های پایه اسلاک، شیشه فلوت هرمز، صنایع محصولات بهداشتی ، فولاد، حمل و نقل ریلی، پایانه های دریایی، بانکرینگ، صنایع و همچنین طرح های پالایشگاهی، پتروشیمی، گردشگری ، شیلات و کشاورزی می باشند.

خبر جدید  انتخاب جاسک به عنوان پایلوت استفاده از بورس انرژی برای مبادله آب

وی تصریح کرد: استان هرمزگان با مبلغ ۷۰میلیون دلار سرمایه گذاری خارجی مصوب و میزان ۲۰ میلیون دلار سرمایه گذاری بهره برداری شده در میان استانهای کشور رتبه دوم به خود اختصاص داده است.

هندیان اظهار داشت: در استان هرمزگان در سال ۱۳۹۷ تا کنون بیش از ۷/۲۲۸ میلیارد تومان تسهیلات مشاغل روستایی پرداخت شده است.

مدیر کل دفتر جذب و حمایت از سرمایه گذاری استانداری هرمزگان خاطرنشان کرد: میانگین ایجاد شغل سالیانه در استان ۳۴ هزار نفر می باشد که در ۹ ماهه سال جاری بیش از ۲۶ هزار شغل ایجاد شده که از این تعداد ۴۶۷۰ نفر اشتغال ثبت شده در سامانه کارا ، تعداد ۲۰۰۰۰ نفر اشتغال ثبت شده در سامانه رصد و تعداد ۱۵۳۴ نفر اشتغال ثبت شده در سامانه مشاغل خانگی می باشد.

وی گفت: براساس آمار جمعیت نیروی کار مرکز آمار ایران در پاییز ۹۷، نرخ مشارکت اقتصادی ۳/۳۸ درصد و نرخ بیکاری استان ۱۰درصد می باشد.

هندیان اظهار داشت: بررسی اشتغال در بخش های عمده اقتصادی در پاییز ۱۳۹۷نشان می دهد که بخش خدمات با ۸/۵۲ درصد و رتبه ۶ بیش ترین سهم اشتغال را به خود اختصاص داده است و بخش صنعت با ۴/۲۹ درصد و رتبه ۱۷ و کشاورزی با ۸/۱۷ درصد با رتبه ۲۰ در میان استانهای کشور، در رده های بعدی قرار دارند.

مدیر کل دفتر جذب و حمایت از سرمایه گذاری استانداری هرمزگان در پایان گفت: امید داریم تا پایان سال با جذب ۱۵۶ پروژه سرمایه گذاری جدید شاهد تحول جدیدی در حوزه سرمایه گذاری و اقتصادی استان باشیم.

کد خبر ۴۵۱۷۴۹۴


منبع :: https://www.mehrnews.com

0/5 (0 نقد و بررسی)
0/5 (0 نقد و بررسی)


شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

بانک پاسارگاد

خورشید ساحل

خورشید ساحل

پایگاه برخط حاضر،میزبان یکی از زیر سرویس های تخصصی پایگاه تحلیلی خبری شعار سال (shoaresal.ir ) بوده و بشکل فیدخوان، اقدام به انتشار اخبار انعکاس یافته در آن پایگاه تحلیلی و خبری می کند. در آینده ای نزدیک، زیرسرویس های تخصصی سایر سایت ها و پایگاه های خبری و همچنین خبرگزاری های منتخب، به این مجموعه اضافه خواهد شد. شایان ذکر است که پایگاه بر خط حاضر،هیچگونه دخالتی در محتوی اخبار بازنشر شده نداشته(بغیر از اخبار اختصاصی موردی و تغییرات جزیی در عنوان و لید خبر)، لذا مسئولیتی در قبال محتوای انعکاس یافته، متوجه این پایگاه نخواهد بود. با استناد به ماده 74 قانون تجارت الکترونیک مصوب 1382/10/17 مجلس شورای اسلامی و با عنایت به اینکه پایگاه حاضر، مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین جمهوری اسلامی ایران بر عهده منبع خبر و کاربران است .