به گزارش خبرگزاری بُرنا در هرمزگان ؛ علی اصغر دهقانی در نخستین همایش متمرکز زایرین اهل سنت حج تمتع سال ۱۳۹۸ در قشم با اعلام این خبر بیان کرد: یک هزار و ۲۳۴ زائر در قالب ۹ کاروان در تاریخ های ۳۱ تیر ماه، یکم و دوم مرداد ماه به سرزمین وحی مشرف می شوند.

وی با اشاره به روحانیون و پزشکان همراه این کاروان ها، افزود: تعداد ۵۴ روحانی و پزشک اعضای تیم اجرایی را تشکیل می دهند که به آموزش مناسک و مسایل بهداشتی این سفر خواهند پرداخت.

خبر جدید  رشد 78درصدی ترانزیت غیرنفتی در بنادر غرب هرمزگان/ ترابری مسافران دریایی 19 درصد افزایش یافت/ روند صعودی عملیات کانتینری

به گفته دهقانی، هر کاروان با گذراندن ۱۲ جلسه آموزشی، آمادگی لازم برای این سفر معنوی را یافته و با موضوعاتی همچون مسایل اجرایی و امنیتی سفر آشنا می شوند.

مدیرکل حج و زیارت استان هرمزگان ادامه داد: این همایش، سومین همایش برگزار شده در استان و نخستین همایش متمرکز زایرین اهل سنت حج تمتع سال ۱۳۹۸ در قشم می باشد.

خبر جدید  استفاده از مدیران بومی و کارآمد سیاست وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی است

شایان ذکر است، در حج تمتع امسال ۸۶ هزار و ۵۵۰ زائر در قالب ۵۷۲ کاروان از سراسر ایران اسلامی شرکت دارند و این سفرها از تاریخ ۱۷ تیرماه آغاز شده و تا ۱۴مرداد ادامه دارد.

نخستین همایش متمرکز زائرین اهل سنت حج تمتع سال ۱۳۹۸ به همت معاونت فرهنگی، اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه آزاد قشم و با حضور حجت الاسلام والمسلمین سید عبدالفتاح نواب، نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت و حجت السلام والمسلمین حاجبی، مسئول اهل سنت بعثه مقام معظم رهبری استان هرمزگان و فقهای برجسته اهل سنت روز شنبه چهارم خرداد ماه در محل تالار وحدت شهر قشم برگزار شد و شیخ عبدالرحیم خطیبی، امام جمعه اهل سنت قشم به آموزش نمادین مناسک حج تمتع پرداخت.

خبر جدید  قاچاقچیان رانت‌خوارانند نه مردم هرمزگان/ هرمزگان بالاترین آمار خودکشی در بین استان‌های کشور / برای انتصاب مدیران اهل‌سنت‌ ذره‌بین بر‌نداریم