به گزارش خبرگزاری بُرنا در هرمزگان ؛ علی اصغر دهقانی در نخستین همایش متمرکز زایرین اهل سنت حج تمتع سال ۱۳۹۸ در قشم با اعلام این خبر بیان کرد: یک هزار و ۲۳۴ زائر در قالب ۹ کاروان در تاریخ های ۳۱ تیر ماه، یکم و دوم مرداد ماه به سرزمین وحی مشرف می شوند.

وی با اشاره به روحانیون و پزشکان همراه این کاروان ها، افزود: تعداد ۵۴ روحانی و پزشک اعضای تیم اجرایی را تشکیل می دهند که به آموزش مناسک و مسایل بهداشتی این سفر خواهند پرداخت.

خبر جدید  تاکید سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان بر پرداخت بدهی سازمان های بیمه گر به دانشگاه علوم پزشکی

به گفته دهقانی، هر کاروان با گذراندن ۱۲ جلسه آموزشی، آمادگی لازم برای این سفر معنوی را یافته و با موضوعاتی همچون مسایل اجرایی و امنیتی سفر آشنا می شوند.

مدیرکل حج و زیارت استان هرمزگان ادامه داد: این همایش، سومین همایش برگزار شده در استان و نخستین همایش متمرکز زایرین اهل سنت حج تمتع سال ۱۳۹۸ در قشم می باشد.

خبر جدید  اقتصاد هرمزگان روی ریل توسعه با حمایت از سرمایه‌گذاران

شایان ذکر است، در حج تمتع امسال ۸۶ هزار و ۵۵۰ زائر در قالب ۵۷۲ کاروان از سراسر ایران اسلامی شرکت دارند و این سفرها از تاریخ ۱۷ تیرماه آغاز شده و تا ۱۴مرداد ادامه دارد.

نخستین همایش متمرکز زائرین اهل سنت حج تمتع سال ۱۳۹۸ به همت معاونت فرهنگی، اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه آزاد قشم و با حضور حجت الاسلام والمسلمین سید عبدالفتاح نواب، نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت و حجت السلام والمسلمین حاجبی، مسئول اهل سنت بعثه مقام معظم رهبری استان هرمزگان و فقهای برجسته اهل سنت روز شنبه چهارم خرداد ماه در محل تالار وحدت شهر قشم برگزار شد و شیخ عبدالرحیم خطیبی، امام جمعه اهل سنت قشم به آموزش نمادین مناسک حج تمتع پرداخت.

خبر جدید  دیدار معاون هماهنگی ، اقتصادی سازمان دانش آموزی کشوربا مدیر کل آموزش و پرورش استان هرمزگان